Platforma YouTube je tu s námi již od roku 2005 a od svého založení ušla pořádný kus cesty. Skutečná renesance přišla ale až s nástupem éry YouTuberů, kteří dnešnímu publiku ukázali nové možnosti internetové zábavy. Nejeden divák tak raději stráví večer se svým oblíbencem, než aby se díval na film či seriál v televizi. Zdaleka největší oblíbenosti se těší ti, kteří vydávají videa pravidelně. Kvalitních YouTube kanálu jsou mraky, a proto jsme pro vás dnes připravili průřez těmi nejzajímavějšími a nejoriginálnějšími. 

FattyPillowTV

FattyPillow (Karel Sivák) se během několika let na YouTube scéně vyhoupl v YouTuberskou smetánku. O jeho průpovídky, scénky s maminkou a samozřejmě streamy zavadil snad každý, kdo se někdy připojil na internet. FattyPillow nabízí neotřelou zábavu a ve svých výstupech je velice osobitý a upřímný. Občas si k sobě přizve i zajímavé hosty, a že je na jeho kanále živo, dokazuje už prvních pár vteřin přiloženého videa.

StandaShow

S kanály, kde probíhají rozhovory či podcasty, se v posledních letech roztrhl pytel a není divu: o rozhovory se zajímavými osobnostmi je velký zájem. Ne vždy je ale vede zkušený moderátor, a tak celý dialog může snadno skončit v troskách. U Standy ale nic takového nehrozí. Nejen, že se umí ptát a vyjadřovat, ale k tomu všemu má velmi uvolněný typ rozhovorů, kde se nebojí kouřit, pít a relaxovat. Vše v decentní rovině, samozřejmě. Sám říká, že to takhle má rád, protože se host snadno uvolní a je sám sebou. 

Indian

Nerad bych zapomněl na herní nadšence, kteří rádi sledují herní novinky z celého světa. I zde by se dalo vybírat, ale alespoň mému srdci vévodí hoši a slečny z Indiana, kteří ke svému obsahu přistupují s velkým nadšením a notnou dávkou humoru. Přesně tak, jak to pařmeni mají rádi.

JdemeŽrát

Kanál, který musí milovat snad úplně všichni milovníci jídla. Recenze, kuchařské tipy, srovnávačky produktů – vlastně všechno, co k jídlu patří a k tomu všemu sympatický gurmán, který za vás zkusí ochutnat všechno, co si jen usmyslí.

JurajVie

Za českou tvorbou nezaostávají ani sousedé ze Slovenska. Na kanále JurajVie se dozvíte odpovědi na otázky, které vás trápily celý život. Třeba proč nás na konci života čeká smrt? Bylo dřív vejce, nebo slepice? Nebo jak velký je vesmír? Solidní alternativa k českému Vědeckému kladivu, která je hodně odlehčená a doplněná o pěkné animace. Kombinace střihu a mluveného slova je bravurní a snadno diváka zaujme.

OverSpace

Byl by hřích opomíjet začínající a nadějné autory. Pánové z kanálu OverSpace své publikum teprve hledají, ale jejich tvorba je kvalitní a zajímavá. Nebojí se videa obohatit vtípky a nápaditými designovými prvky včetně animací a povedeného střihu. Kromě témat o vesmíru zde najdete recenze na filmy, aktuality ze světa nebo třeba historická fakta či klasické TOP 5.

Centrum zábavy

Podobně se rozjíždí i kanál Centrum zábavy, kde se parta mladých lidí věnuje parodiím, respektive dabingu známých filmových scén. Jejich Piráty z CERMATU si velmi rychle oblíbil snad každý, kdo někdy absolvoval přijímací zkoušky. V minulosti dělali i filmové přehledy, ale v posledních měsících veškeré úsilí věnují vtipnému dabování. Mladých a kreativních tvůrců není nikdy dost, takže jim budeme přát zářnou budoucnost.

HONEST GUIDE

Ideální průvodce Prahou, který vám nic nezamlčí a ukáže vám krásná místa, o kterých jste možná ani neslyšeli. Navíc se tvůrcům úspěšně daří odkrývat podvodníky, kteří okrádají turisty: ať už jde o taxikáře nebo směnárny. Svou investigativní žurnalistikou se nebojí došlápnout i na papaláše z nejvyšších sfér.  

TechArena

Milovníci elektroniky by neměli přehlížet kanál TechArena, kde pravidelně vychází recenze na nejnovější mobily, notebooky a další nástroje každodenního užívání. Těšit se můžete na sympatické uvaděče, důkladné rozebrání jednotlivých témat, a hlavně odbornost okořeněnou zábavnými průpovídkami. 

Agraelus

Legenda mezi streamery, o které slyšel každý pořádný hráč. Agraelus (Vojtěch Fišar) se na YouTube vyskytuje už celkem dlouho a jen u málokoho byste hledali podobně silné charisma, kterým si získal přízeň statisíců lidí. Ačkoli na jeho kanále prakticky nic jiného, než hry, nenajdete, Agraelus hraní dokáže obohatit svou osobností natolik, že i nehráči se rádi podívají, co Agrealus zrovna hraje a jak to komentuje.