Vycházející hvězda britského popu: Maisie Peters

198

Začínala s kytarou ve svém pokoji, teď britská zpěvačka Maisie Peters objíždí světové scény po boku Eda Sheerana. Právě k němu a Taylor Swift bývá nejčastěji její rozsáhlý písničkový repertoár přirovnáván.
Tato dvaadvacetiletá písničkářka má totiž na kontě už dvě EP, jedno studiové album a soundtrack pro seriál Apple TV Trying.

Začátky na YouTube

Maisie Peters svou první písničku napsala už v devíti letech, pravidelně je pak začala psát ve dvanácti poté, co si od kamarádky vypůjčila kytaru. Sama nepochází z hudební rodiny a svou lásku k psaní písní objevila až díky úkolu do školy.

V roce 2013 začala své písničky dávat na YouTube. Velký úspěch zde zaznamenala se skladbami jako Place We Were Made o svém rodném městě či Worst of You.

V roce 2018 podepsala smlouvu s Atlantic Records, kde vydala svou první EP Dressed Too Nice For A Jacket a o rok později i druhou It’s Your Bed Babe, It’s Your Funeral (2019). Písničky z těchto alb, Feels Like This a Favourite Ex, se objevily v populární reality show Love Island.


Napsala také píseň Smile pro film Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) a soundtrack pro seriál Trying od Apple TV. Tvůrci série si ji tehdy sami vyhlédli při návštěvě jednoho z jejích koncertů. V roce 2020 měla být předskokankou na turné bývalého člena One Direction Nialla Horana, kvůli pandemii z toho ale sešlo.

Předskokanka Eda Sheerana

Velkého úspěchu se zpěvačka dočkala v roce 2021, kdy podepsala smlouvu s Gingerbread Man Records, které vlastní zpěvák Ed Sheeran. Ten Maisie Peters označil za opravdový talent, který už několik let před podepsáním smlouvy sledoval. Ve stejném roce vyšlo její debutové studijní album You Signed Up For This, kde několik písní napsala právě i se Sheeranem, včetně hitu Psycho. Sheeran ji hned na to vzal na své turné jako předskokanku a momentálně spolu objíždějí Nový Zéland a Austrálii. Kromě turné se Sheeranem teď také chystá sólové koncerty ve Velké Británii či v Německu.


Peters má se Sheeranem podobný styl psaní, přirovnávána bývá i k jeho kamarádce, zpěvačce Taylor Swift. Peters se textařsky i hudebně podílí na všech svých písních. Známá je svými kreativními texty, které jsou hravé, realistické a autentické. Podle svých slov má ráda skladby, které vypráví příběh. Často píše o vztazích, a to nejen romantických, například píseň Brooklyn je o jejím dvojčeti Ellen. Kromě Taylor Swift a Eda Sheerana považuje za svou inspiraci také kapelu Girls Aloud a zpěvačku Lily Allen. V novějších písničkách jako Blonde či Not Another Rockstar se také inspirovala skupinami Fall Out Boy či My Chemical Romance.

Zpěvačka má příběhy ráda i mimo hudbu. Je vášnivou čtenářkou. Na Instagramu dokonce vede svůj vlastní knižní klub.

Nové album

Zpěvačka v únoru vydala první píseň ze svého chystaného alba Body Better. Skladba vypovídá o pocitech po rozchodu a o vtíravých myšlenkách, kterými se snaží člověk přijít na to, proč vztah skončil. Krátce na to k ní publikovala i videoklip natáčený na Kalifornském hřbitově. Nové album s názvem The Good Witch má vyjít 16. června a bude obsahovat patnáct písní.