Pokud jste to slovo ještě neslyšeli, pravděpodobně neuhádnete, o čem následující řádky budou. Ale nebojte se, nejde o popisování nové sexuální techniky ani o žádné IT speciality. Jediné, co pro penpalling musíte udělat, je připomenout si, kam na obálku napsat adresu. O čem tedy penpalling je? 

Podstatou penapillingu je dopisování si s někým, koho neznáte, většinou z jiné země. A dopisování pěkně postaru, tedy pomocí pera a papíru. Že jste naposledy psali dopis rukou někdy na škole v rámci slohových cvičení? O důvod víc si to zkusit znovu, vždyť rukou psané dopisy mají své nepopiratelné kouzlo, nemluvě o radosti, kterou zažijete, když otevřete poštovní schránku a najdete v ní obálku s dopisem od nového kamaráda. Penpalling se stal za posledních pár let velmi populární záležitostí. Nejde totiž jen o pouhé psaní dopisů. Přidat můžete klidně i svou kresbičku či nějakou maličkost. No řekněte sami, neudělal by vám takový dopis dvojnásobnou radost? 

Zaujalo vás to? Na začátku budete potřebovat najít svůj dopisovací protějšek. Naštěstí jsou stránky, které jsou k tomuto účelu přímo určené. Inzeráty poptávající korespondenčního kamaráda, tzv. „penpala“, můžete najít i s pěknými fotografiemi dopisů na Tumblr, na Redditu i na některých webech, které jsou na penapalling zaměřené, například Globalpenfriends.com. Pokud nenajdete nikoho, kdo by vám podle popisu vyhovoval, nestyďte se zeptat se sami. Jen pozor, angličtina je na těchto stránkách nutností. S vaším penpalem záhy můžete najít i jiný zprostředkovací jazyk. Pak už jenom zajděte do nejbližšího papírnictví, kupte pěkný papír a obálky a přemýšlejte, co napíšete a možná i přibalíte do svého prvního korespondenčního díla. 

Penpalling se pro vás brzy může stát radostným relaxem, při kterém se můžete dozvědět mnoho o jiných kulturách a lidech, najít si nové přátele za hranicemi a navíc si procvičit cizí jazyk. A k tomu má penaplling jednu velkou výhodu. Pokud jste s účelem dostat se za hranice češtiny a najít nové známé zkoušeli třeba Chatroulette nebo seznamovací aplikace, možná jste viděli i části těla, které běžně slušný člověk na veřejnosti zakrývá. Dovedete si představit, že by podobná fotografie putovala řadu dní přes několik zemí? Já tedy ne.