Nemáte nápady, co si pustit do uší, a hledáte kvalitní hudbu, která ani časem neztrácí nic ze své dokonalosti? Vybrali jsme pro vás sto tipů na nejlepší hudební alba napříč žánry. Každé dva týdny se můžete zaposlouchat do námi vybraných desek a možná objevíte svého nového hudebního oblíbence.

100. Daft Punk – Discovery

Francouzské synth-popové duo, které se do podvědomí posluchačů dostalo díky hitu Around The World z prvního alba Homework, si pozornost zaslouží zejména díky své druhé studiové nahrávce s názvem Discovery z roku 2001. Ta obsahuje mnoho dalších skvělých skladeb, které jsou směsicí elektro-popu, disca, R&B a house music.

99. Robbie Williams – Escapology

Nejúspěšnější a také nejlepší album britského showmana pochází z roku 2002. Obsahuje silné a hitové skladby jako Feel, Come Undone nebo Sexed Up. Žádná z dalších nahrávek už úspěch Escapology nepřekonala.

98. Green Day – American Idiot

Největší úspěch a totální průlom zaznamenalo punk-rockové trio Green Day až díky svojí sedmé studiové desce v roce 2004, která byla plná hitů a mířila proti americké politice. Album můžeme doporučovat neustále, a to díky skladbám Boulevard of Broken Dreams, Wake Me Up When September Ends nebo Jesus of Suburbia.

97. Metallica – Master of Puppets

Metallica se svým třetím albem zapsala do dějin. Jedná se o první thrash metalové album, které bylo oceněné jako platinové, a to dokonce šestkrát. Kdo si nevíte rady při výběru toho pravého alba z dlouhého seznamu americké metalové legendy, sáhněte po jistotě.

96. Linkin Park – Hybrid Theory

Debutová deska amerických nu-metalistů znamenala mezník ve vývoji moderního rocku. I když Linkin Park vydali ještě několik skvělých alb a nahráli spoustu silných skladeb, Hybrid Theory zůstalo nepřekonané.

95. Foo Fighters – The Colour and the Shape

Druhé a průlomové album amerických rockerů spatřilo světlo světa v roce 1997 a předznamenalo kapele budoucí slávu. Úspěchy slavily dnes již legendární skladby My Hero, Monkey Wrench nebo Everlong.

94. Coldplay – A Rush of Blood to the Head

Grammy ověnčené druhé studiové album britských Coldplay je skutečný klenot. Pokud jste fanoušky nejnovější tvorby kapely, nezapomínejte ani na její kořeny, a to nejenom na In My Place nebo The Scientist. Celé album má specifickou atmosféru, kterou dokázali vykouzlit pouze ještě slávou nedotknutí Coldplay.

93. Björk – Homogenic

Album Homogenic této originální islandské zpěvačky vyšlo v roce 1997 a Björk k nám z něho promlouvá vším, co je pro ni typické i dnes. Určitě si poslechněte jedno z nejexperimentálnějších a nejextrovertnějších alb, jaké kdy vzniklo.

92. Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Páté studiové album Kanyeho z roku 2010 přineslo spoustu kolaborací se slavnými hudebníky – mimo jiné s Nicki Minaj, Jay-Z či Johnem Legendem. Jedná se o nejlepší album slavného rappera, na kterém je opravdu poznat masivní a opulentní produkce.

91. R.E.M. – Automatic for the People

Jedná se o jedno z nejúspěšnějších alb alternativního rocku 90. let, které obsahuje legendární skladbu Everybody Hurts. V žebříčcích nejlepších alb všech dob se pravidelně objevuje na předních místech.

✱ Pokračování na další stránce…