90. Joy Division – Unknown Pleasures

Z této desky můžete plně načerpat atmosféru alternativního temného punk-rocku osmdesátých let, ze kterého čiší bolest zpěváka Iana Curtise. Joy Division vydali celkem dvanáct alb, z nichž kvalitní poslech zaručují všechny, debut ale žádné nepřekoná.

89. Sigur Rós – Ágætis Byrjun

Je libo trochu islandštiny? Jemný progresivní art-rock s příjemným falzetem zpěváka Jónsiho je na druhém albu kapely doveden k dokonalosti.

88. Prince – Purple Rain

Nejlepší album legendárního zpěváka a skladatele vyšlo v roce 1984 a ihned začalo dobývat žebříčky všech hitparád, nejúspěšněji s titulní skladbou. Dodnes se prodalo více než 25 milionů kopií této desky.

87. Elton John – Goodbye Yellow Brick Wall

Sedmé studiové album Eltona Johna z roku 1973 je považováno za jeho nejlepší. V roce 2003 byla tato nahrávka dokonce uvedena do Síně slávy ceny Grammy. Obsahuje například krásnou skladbu Candle in the Wind, kterou Elton John zazpíval v pozměněné verzi na pohřbu princezny Diany.

86. Simon and Garfunkel – Bridge Over Troubled Water

Bridge Over Troubled Water je pátým a posledním albem slavného dua. Za všechno hovoří první místo v žebříčku Billboardu, Grammy pro nejlepší album roku 1970 či přes 25 miliónů prodaných výlisků. Perfektně naladí do melancholie sedmdesátých let.

85. Pearl Jam – Ten

Jednou ze zásadních desek 90. let a celého grungového hnutí byl debut seattleských Pearl Jam v čele s Eddiem Vedderem. Třináctkrát platinová deska dnes nachází místo v každém žebříčku nejlepších alb všech dob, a to díky skvělým skladbám Even Flow, Jeremy, Alive a dalším.

84. The Stooges – Raw Power

Iggy Pop ve své vrcholné formě, rok 1973. Naprosto výstižný název pro takové album, při jeho poslechu se na vás vrhne opravdu jen syrová síla punk-rocku.

83. Blondie – Parallel Lines

Díky tomuto albu se z americké pop-rockové bandy v čele s krásnou Debbie Harry staly mezinárodní hvězdy. Zabodoval zejména singl One Way or Another.

82. Arcade Fire – Funeral

Debutové album kanadské indie-rockové partičky z roku 2004 je považováno za jedno z nejlepších v celé nové éře. Bylo nominováno na cenu Grammy v kategorii Best Alternative Music Album. Pokud si libujete v pomalejším tempu indie rocku, je tahle deska stvořená přímo pro vás.

81. Bruce Springsteen – Born to Run

Vybrat to nejlepší album z dlouhé diskografie Bruce Springsteena je velmi těžké, dáme tedy slovo žebříčkům. Tam zcela vede třetí nahrávka Born To Run, která pro zpěváka znamenala proniknutí do vod mainstreamu.