Dámská manikúra je důvěrně známým přítelem každé ženy. Nebo by aspoň být měla. Hezké ruce jsou základ a součást upravené vizáže. 

Tajemství krásných a zdravých nehtů

Při manikúře dochází k úpravě nehtů a okolního lůžka. Střiháním se určuje jejich délka a pomocí pilníku se docílí požadovaného tvaru. Upravuje se i okolí nehtového lůžka, což se dělá z estetického, ale i zdravotního hlediska. Ženy by se mohly setkat s plísní, infekcí nebo se stárnutím a lámáním nehtů. O nehty by se měly starat asi každé tři týdny.
Je to činnost, kterou hravě zvládnete doma, ale pokud nemáte čas, ve vašem městě či okolí existuje určitě spousta nehtových studií. 

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Nejlepší péče o vaše nehty

Důležité je ruce dostatečně hydratovat, například krémem na ruce či olejíčky, zejména kokosovým, mandlovým a olivovým. Vhodné přípravky zlepší kvalitu nehtů a zabrání jejich štěpení a lámaní. Neopomenout byste, milé dámy, také neměly výživové laky, které našim nehtům dodají vitamíny a správnou péči. Pro rychlejší růst je důležitý zinek, vápník, bílkoviny a také vitaminy A, B.  Pokud i tak nejste spokojeny s vašimi přírodními nehty, asijská metoda japonské manikúry P-Shine dodá vašim přírodním nehtům dokonalý lesk a potřebné vyživující látky.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Problém s barvami

Pak jsou tu barvy – nad tím, jakou barvu zvolit, si láme hlavu mnoho žen. Barvy si můžete volit buď podle nálady, počasí nebo ročního období. Pro jarní a letní měsíce jsou typické pastelové barvy nebo světlejší tóny všech barevných alternativ. Skvělou volbou může být lososová, levandulová, meruňková, broskvová, mentolová, jemnější odstíny žluté a zelené, nude barvy a nic nezkazíte ani šedou. Pastelové barvy sluší každé pleti, a hlavně se hodí ke každému outfitu. Navíc dodávají neposkvrněný a pěstěný vzhled. K jarnímu i letnímu sluníčku padne i korálová červená, tóny růžové, fuchsiová i výrazná neonová růž. Trendem jara/léta 2019 se navíc stávají květinové vzory. 

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Léto se nese v duchu pestrosti, takže přednost dávejte živějším odstínům. Vedle nesáhnete s neonovými barvami, ale vsadit můžete i na červenou klasiku. I v létě můžete využít pastelových barev, které se budou dokonale hodit k vaší opálené pleti. Jejich velké plus spočívá v tom, že se hodí k světlejší i tmavší pokožce. Podzimní nehty by měly být odrazem spadaného listí. Zelená, hnědá, béžová, sytá červeň a jemnější tóny žluté a oranžové sladí vaše nehty s atmosférou podzimu. Zvlášť oblíbená je i třeba cihlová nebo barva popela – šedá. Všechny lze kombinovat s různými podzimními kabátky, saky či vestami. Chladná zima nabízí mnoho variant, jak ozdobit své nehty. Ledová modř a všechny její odlesky, vínově rudá, černá, metalické barvy zlata a stříbra či tmavší barvy šedé. Nosí se i sněhové vločky, kamínky, třpytky, různé ornamenty a také matnost. 

Gelové nehty
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Říct ano umělým nehtům?

Každá žena chce mít krásné nehty. Vždyť ruce vystavujeme na odiv každý den a po obličeji se jedná o druhou část těla, které si člověk všimne. Musíte ale kvůli tomu utíkat do nehtového studia, dát si umělé nehty a potáhnout je silnou vrstvou gelu? Odpověď zní NE! Fenomén umělých nehtů je v současnosti nakažlivý jako chřipka. Proč dávat přednost přirozenosti před umělostí? Je hned několik důvodů. Gel nehtům škodí, nehty jsou po něm papírové, lámavé a ztenčí se. Je to způsobeno složením gelu, jeho odstraňováním či acetonem. Další negativum je v tom, že na umělých nehtech lze již na první pohled poznat, že jsou umělé a kazí to celkový dojem. Zvlášť, když jsou nehty nepřirozeně dlouhé. I tady platí pravidlo: méně znamená více. Navíc musíte každé tři týdny chodit na doplnění, protože vám nehet odrůstá, což nevypadá hezky. Nejen, že to tedy není přirozené, ale škodí to i vašim nehtům a citelně zasahuje do peněženky.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Když už chcete mít krásné nehty a nebaví vás ztrácet čas s lakováním a manikúrou, lepší řešení je si nehty potáhnout gelem. I když to splňuje všechna vyjmenovaná PROČ NE, vaše ruce budou aspoň vypadat přirozeně a elegantně. I neumělé nehty lze vylepšit gelem a barvou, která bude držet a vy řeknete STOP neustálému přelakovávání. 

Typy a barvy podle příležitosti

Čeká vás důležitá událost ve vašem životě a nevíte, jak si správně upravit své nehty? První dojem je důležitý a my vám poradíme, jak na to. Předpokladem jsou neposkvrněné ruce s neokousanými nehty bez oprýskaného laku.

Pracovní pohovor

Nehty by měly být čisté a upravené. Zapůsobíte méně výrazným lakem a kratšími, jednoduchými nehty. 

Nehty na pracovní pohovor
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Rande

I opačné pohlaví si rádo potrpí na decentní a upravené nehty. Neměly by být příliš dlouhé, nesouměrné či moc rozštěpené. Co se týče barvy, nikdy nezklame průhledný či pastelový lak, francouzská manikúra a červená klasika.

Manikůra na rande
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Fitko

Na cvičení jsou samozřejmě praktické krátké, přirozené nehty. Dlouhé by vám mohly při těžší zátěži a komunikaci s různými pomůckami překážet. A navíc by to ke sportovnímu úboru ani nevypadalo hezky.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Pracovní schůze

Základem je opět přirozenost a krátká délka. Lak by měl být nenápadný, ruce by měly působit pěstěným dojmem. 

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Večeře v restauraci

Důležitou roli hraje, s kým na večeři jdete a jaký typ restaurace máte v plánu navštívit. Do formálních a decentních restaurací si odpusťte extravagantnost, ve vykřičených extra podnicích zase fádnost. S potencionálním partnerem byste měli sázet na přirozenost, s kamarádkou či členy rodiny je vcelku jedno, co máte na rukou. Základem všeho je především čistota.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Večírek

Při této příležitosti si můžete dovolit experimentovat. Fantazii se meze nekladou, dovoleno je vše. Neonově syté barvy, ozdoby, třpytky, zkrátka cokoliv.

Laky na nehty na večírek
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Oslava

Na jakékoliv oslavě budete nepřehlédnutelná s metalickými barvami, třpytkami, všelijakými ozdůbkami, malůvkami a křiklavou či vínovou červení.

Nehty na oslavu
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Ples

Důležitou součástí je nejen účes a plesová toaleta, ale také vaše ruce. Nic nezkazíte francouzskou manikúrou a červenou, která je nazývána královskou barvou nejen v sezoně plesů. Zazáříte i s kovovými odlesky, třpytivými laky či květinovými vzory. Nehty by však měly být decentní, a ne příliš dlouhé.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com
Zdroj fotografie: www.pixabay.com

Svatba

Ve svůj velký den nechce mít žádná nevěsta neupravené nehty. Sázkou na jistotu je oblíbená francouzská manikúra, pastelové barvy nebo různé speciální jemné ornamenty, které vám vykouzlí manikérka. Nehty by měly vypadat hlavně čistě a elegantně, žádná divočina.