Ty nejlepší letošní účesy mohou být jak krátké, tak dlouhé, s vrstvami, ofinou nebo s podstřihem. Účesy jsou především o pocitech svobody, energii mládí a uvolněnosti. Pokud toužíte po perfektním střihu, variace na bob či pixies jsou na předních místech seznamu. Díky nim ucítíte vánek na krku a úpravy po ránu zaberou minimum času. 

Naopak dlouhé vlasy jsou perfektní pro ty, kdo mají rádi každý den jiný vzhled. Doporučujeme vyzkoušet nejrůznější styly s copánky, culíky nebo drdoly. Mezi trendy patří taktéž objemné a vzdušné účesy. K dosažení svých ideálů se nejspíš budete muset naučit zacházet s tepelnými nástroji.

Změňte svůj styl a užijte si ho! Mrkněte se na následující fotokolekci a vyberte si z těch nejoblíbenějších střihů, které jsou teď trendy!

Mokrý vzhled

Omamujícím účesem, který své místo upevnil na přední pozici účesů léta 2023, jsou midi mokré vlny. Vlasy dosahují lehce k ramenům a zlatým hřebem tohoto trendy moderního účesu je jeho typický mokrý vzhled dosažený pomocí finálního lesku, který tak dodává svůdnou a svěží atmosféru.

@MS.POISONCOSPLAY

Středně dlouhé vlasy s jahodovou blond barvou

Vyměňte průměrnou chladnou blond za krásnou a teplou blond v barvě jahod na středně dlouhých vlasech. Odstíny červené a mědi jsou trendy a vy budete definitivně chtít některý z nich vyzkoušet na vlastní kůži. Zvolení jahodové blond pro váš styl přinese na jedné straně jas blond barev a zároveň dodá tónu vašich vlasů a kůže příjemné teplo. Pro udržení svěžího vzhledu vašich vlasů poproste vašeho stylistu o aplikaci barvu oživujícího tónovače každých 4-6 týdnů.

@wellaeducation_sverige

Středně dlouhé vlasy se zlatou balayage

Pokud máte tmavší, olivový nebo zlatý tón pleti, zvažte vyzkoušení zlaté balayage na středně dlouhých vlasech. K dosažení zvýraznění přirozené barvy a rysů, vyžadují teplejší a bohatší odstíny kůže, teplý odstín i v barvě vlasů. Se zlatou balayaga budete působit přírodně a jako políbení sluncem a extrémně snadno se udržuje, takže je ideální pro lidi, kteří milují účesy nenáročné na údržbu. A pokud máte hnědé nebo oříškové oči, tak je tento účes přímo pro vás.

@bixiecolour

Dlouhé vlnité vlasy s rozcuchem

Dlouhé vlasy s plážovými vlnami jsou rozhodně nezanedbatelným účesem pro letošní rok. Plážové vlny jsou zkrátka ideální účet pro letošní rok. Udržet si dlouhé vlasy během roku je ideální řešení pro lidi, kteří milují styly nenáročné na údržbu a které lze snadno svázat do drdolu nebo culíku. 

@rom.concept

Rovné vlasy s ofinou

Pokud máte přirozeně rovné vlasy, vyzkoušejte ofinu rámující obličej s vrstvami, které vám dodají svěží a zábavný vzhled. Ofina a rovné vrstvy rámující váš obličej jsou dokonalým letním stylem, protože pomáhají udržet neposedné pramínky mimo obličej a váš culík zajímavější díky volným pramenům, který jej zvýrazní. Pokud budete vlasy fénovat, doporučujeme použít velký kulatý hřeben a sčesat vlasy z obličeje, aby vaše ofina vypadala perfektně a nepadala do očí. 

@marisacuts

Teple broskvové vlnité vlasy

Pokud si chcete užít zábavu, zvažte teplou broskvovou barvu na vlnitých vlasech. Zlaté a broskvové tóny jsou ideální pro zvýraznění teplých, opálených tónů pleti, což z nich dělá ideální podzimní barvy. Přidání vln vytvoří nádherný, pohodový, sluneční vibe v kombinaci s touto barvou. Pro přechodný čas využijte barevný virální šampon celeb luxury v korálové barvě, který vaši barvu oživí i doma ve sprše. 

@karin.wella

Elegance pro rovné vlasy

Pokud máte rovné vlasy, zvažte, zda nevyzkoušet vrstvený účes rámující obličej. Začít účes s vlasy rámující obličej a pokračovat do plné délky je všeobecně lichotivé a dosáhnete tak zvýraznění nejlepších rysů vašeho obličeje. To také vaše prameny udrží dostatečně dlouhé, aby se daly v případě potřeby zasunout za uši nebo stáhnout z obličeje. Tyto prameny rámující obličej vám pomáhají dodat tvar a definici jinak plochým a rovným vlasům. 

@moyo_ijoma

Bohatá ofina, „střapatý“ sestřih

Střapatý sestřih s prostřihovou strukturou a záclonovou ofinou je perfektní pro ženy s bohatými vlasy. Střapatý sestřih je skvělým řešením, jakým je možné docílit toho, že vám bude příjemně chladivo i s dlouhými vlasy. Záclonová ofina je perfektním doplňkem k střapatým vlasům, se kterými splývá a zároveň vytváří krásnou siluetu obličeje. Pro dosažení větší lehkosti a vzdušnosti, během horkých letních měsíců, zkuste zvolit ofinu s výraznější texturou a prostřihy.

@mollybaby_hair

„Tupé“ konečky

Další slušivým účesem je dlouhý bob s nerovnými konečky. Tupé konečky jsou ideální volbou pro lidi s jemnými nebo středně jemnými vlasy, protože dodávají vlasům na plnosti. 

Vyzkoušejte taktéž přidání skryté nebo vnitřní struktury do vašeho bobu, čímž snížíte vrstevnatost, ale přidáte účesu na flexibilitě a objemu. Pokud přidáte vlny, máte na světě top trendy vzhled.

@romeufelipe

Středně dlouhý sestřih s vlnami barvy mědi

Vyzkoušejte kombinaci střední délky s krásnými měděnými a červenými odstíny pro zábavný a trendy vzhled. Střední délka je perfektním řešením pro ženy nad 40 let, které se rády rozhodují mezi copem, drdolem nebo rozpuštěnými vlasy. Přidáním vln do ztracena do středně hustých vlasů vám pomůže vytvořit iluzi objemu a dimenze účesu. 

@doganishere

Středně dlouhý sestřih s texturovanými konečky

Pokud máte středně nebo málo husté vlasy, vyzkoušejte střední délku s texturovanými konečky jako sestřih pro letošní léto. Textura a řídkost vlasů vám nakonec pomůže s redukcí jejich objemnosti a přispějí k jejich větší hladkosti. Požádejte svého stylistu, aby vám zastřižením konečků pomohl dosáhnout méně tupého a rozcuchaného vzhledu vašich vlasů.

@thegildedcolorist

Vrstvený rozcuchaný účes pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý nebo širší obličej, zvažte možnost rozcuchaných vrstev ohraničující obličej. Vrstvy rámující obličej vám pomůže nejen skrýt ostré rysy a vrásky, navíc vám pomohou vytvořit iluzi užší siluetu obličeje. Texturované vrstvy vám pomohou vylepšit přirozenost vašich vlasů a jsou ideálním účesem, jelikož vaše vlasy tak budou méně zatížené a lehčí.

@shaunvalentihair

Pro jemné a řídké vlasy

Na tupo zastřižený dlouhý bob je ideálním řešením, zvláště pokud máte řídké nebo jemné vlasy. Tupý střih vám navíc pomůže vytvořit iluzi plnosti a objemu, které obvykle u jemných vlasů chybí. Pokud do bobu ještě přidáte jemné vlny, rozšíří se opticky dimenze barevnosti, a účes bude působit plnějším dojmem.

@mreeveshair225

Dlouhý účes s plnou ofinou

Pokud preferujete dlouhé účesy, zkuste letos změnu, které docílíte přidáním plné ofiny. Ofina skvěle poslouží jako způsob, díky kterému udržet vlasy mimo oči v slunných dnech a zároveň pomůže zjemnit obličej a skvěle naopak zvýrazní vaše nejlepší rysy. Pokud je pro vás plná ofina příliš, zkuste svůj vzhled zjemnit přidáním více textury nebo prostřihem, který bude působit péřovým dojmem.

@jorgabuitrago_hair

Po ramena a chaoticky

Pokud rády nosíte vlasy sčesané do vrchu, abyste si udrželi pocit chladu, vyzkoušejte raději po ramena dlouhý chaotický bob. Chaotická struktura vám dodá větší flexibilitu do vašich vlasů a naopak sníží jejich objemnost a tíhu. Chraňte své vlasy před škodlivým slunečním poškozením využitím Joico´s Luster Lock Multi-Perfector Daily Shine and Protect Spray.

@mane_ivy

Zrzavo-červeně a po bradu

Pokud hledáte odvážný a živý účes, zkuste bob s délky po bradu v půvabných zrzavě-červených odstínech. Výrazný odstín červené nebo měděné může skutečně vynést na světlo živou část vaší osobnosti velmi zábavným způsobem. Pokud máte protáhle tvarovaný obličej, bob po bradu vám může pomoci vytvořit iluzi širšího obličeje a čímž vyvážíte vaš výrazné rysy.

@hirohair

Zašpičatělý skřítkovský sestřih

Pokud hledáte změnu na novou sezónu, doporučujeme vyzkoušet zašpičatělý účet na skřítka. Skřítkovský účes je perfektním účesem, který vás udrží krásné a relaxované. Krátké vlasy vzadu a po stranách usnadňují údržbu, zatímco délka vlasů navrchu hlavy vám umožňuje pohrávat si s různými styly.  Plánujete-li vytvořit špičatý vzhled účesu, doporučujeme nanést na vlhké vlasy pevný stylingový gel Joico joigel a vyfénovat, čímž docílíte pevnosti a vytrvání „bodců“ po celý den. 

@cosmoshelly_

Zdroj úvodní fotografie: www.depositphotos.com