- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Úterý 16. dubna se v Paláci Akropolis neslo na vlně jazzu. Lodýnský producent Alfa Mist přijel poprvé do Prahy, kde představil desku Antiphon z loňského roku. Zazněly skladby i ze starší desky Nocturne, která vyšla v roce 2015, i z nově natočené desky Structuralism, která má spatřit světlo světa během několika dní.

Antonín Dlapa a JeN Hovorka

Deska Antiphon, od které údajně sám její stvořitel nic nečekal, zaznamenala obrovský úspěch zejména ve virtuálním světě. Na YouTube má bezmála 6 milionů zhlédnutí a obdobnou reakci zaznamenala i na Spotify a Apple Music.

Antonín Dlapa a JeN Hovorka
Antonín Dlapa a JeN Hovorka

Svou kariéru začal Alfa Mist jako hip-hopový producent. Při samplování tracků ho neminul ani jazz, do kterého se postupem času zamiloval, až se nakonec naučil hrát na piano, dal dohromady partu muzikantů a sám se do zmíněného hudebního žánru ponořil. V jeho hudbě můžeme slyšet vlivy (mimo hip-hopu) soulu nebo jamajského dubu. Mezi jeho veliké inspirace patří například Robert Glasper, Herbie Hancock nebo Hans Zimmer. Sám Alfa Mist o sobě tvrdí, že jeho temná stránka osobnosti je celkem dominatní a společně s prostředím zamlženého Londýna vzniká ona melancholická nálada v jeho tvorbě.

Večer nastartovala česká dvojice Antonín Dlapa a JeN Hovorka. Svým setem rozehřáli postupně se plnící sál a ke konci vystoupení zářily úsměvy nejen na pódiu, ale i v publiku.

O chvíli později se na scéně objevila hlavní hvězda festivalu Mladí ladí jazz Alfa Mist se svou kapelou. Bohužel to, co vyzařovalo z české předkapely, nedokázali mladí britové ani zčásti napodobit. Teď nemluvíme o muzice jako takové, ale spíše o tom, že z kapely nevyzařovaly žádné emoce a koncert působil poněkud chladně. Dokonce jsem měl pocit, že kytarová dvojice je na pódiu snad za trest.

 

Alfa Mist nás přesvědčil, že hudebně má co nabídnout. Doufejme, že další vývoj kapely povede nejen za honbou za dokonalým zvukem ale i za tím, co je na koncertech tím nejdůležitějších – emocemi.

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut