Blackbear s pomocí publika zbořil zdi pražského klubu ROXY

- Reklama -

Americký zpěvák Blackbear byl donedávna známý hlavně jako autor megahitu Boyfriend, který napsal pro Justina Biebera a spolupracemi s jinými velkými jmény hudební branže jako jsou Machine Gun Kelly nebo Linkin Park. Mezitím se však soustředil na vlastní tvorbu, začal obsazovat přední příčky hitparád a nyní, společně se svým pátým albem ANONYMOUS, vyrazil na evropské turné.

gabriel black (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Na všech dvaceti pěti zastávkách v největších evropských městech jej doprovází zpěvák gabriel black. Mladý Američan svým skromným vystupováním a hudbou žánrově zakotvenou někde mezi alternativním a indie rockem s punkovým nádechem hned v prvních sekundách naladil publikum na pozitivní vlnu a stal se téměř dokonalou předehrou pro následnou Blackbearovu show.

Blackbear v ROXY
Blackbear (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Blackbear svůj historicky první koncert ve vyprodaném klubu ROXY zahájil ve velkém stylu za bouřlivého přijetí publika jednu ze svých největších pecek chateau. Ani následné popově laděné melodie i miss the old you nebo HATE MY GUTS z nejnovějšího alba nedokázaly uklidnit rozpoutané peklo a překvapený Blackbear se slovy „this is so much energy guys like what the f***“ pokračoval s velkým nadšením dál. 

Během večera zazněly tracky z debutového alba Deadroses napříč celou jeho tvorbou až k naprosté novince hot girl bummer vydanou teprve před měsícem, která zazněla dokonce dvakrát. Nechyběly samozřejmě songy jako Dirty Laundry, do re mi nebo jeho nejstreamovanější Idfc. I přesto si však všichni přítomní přáli, aby zaznělo ještě mnohem víc než jen patnáct vybraných skladeb.

Blackbear v ROXY
Blackbear (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Délka setu bohužel i se dvěma krátkými pauzami, kdy se interpret na několik minut odebral do zákulisí nabrat síly, trval něco málo přes hodinu. Místo toho však vložil veškeré úsilí do energického provedení a překvapil svým příjemným vystupováním a neskutečnou skromností. Rozhodně není pochyb o tom, že je Blackbear všestranně talentovaným hudebníkem na poli R&B a hip hopu s jasně znatelnými rockovými prvky prostupující celou jeho tvorbu obohatily skvělé texty. 

Soudě podle nadšených reakcí bylo pražské publikum příjemně překvapeno a nepochybuji o tom, že naše hlavní město zařadí mezi zastávky svého příštího turné. 

Blackbear @ ROXY, Praha