- Reklama -

Dlouho očekávaná show trojice z USA Fun Lovin‘ Criminals měla opravdu grády. Legendární skladba Scooby Snacks roztančila celý sál.
Těsně před osmou jsem dorazila do Fóra Karlín a ač byla již z dálky slyšet hudba, zaskočil mě poloprázdný sál.

Autor fotografie: Martin Šimral
Autor fotografie: Martin Šimral

DJ Vrtulník Michael V, kterého většina lidí může znát z kapely J.A.R., se snažil rozehřát publikum. Přehrával však pouze známé skladby od nejrůznějších interpretů, není proto divu, že svým vystoupením příliš neoslovil a řada lidí by raději na pódiu přivítala celou Jednotku Akademického Rapu.

Autor fotografie: Martin Šimral
Autor fotografie: Martin Šimral

Po DJském vystoupení se dlouhou dobu na stage nic nedělo, čekání na kapelu bylo nepříjemně dlouhé. Původně druhý vyhlášený support v podobě DJe Macea ani nedorazil. 
Přestavba pódia trvala asi pět minut, vše bylo dokonale připravené a ve finále stačilo jen stáhnout plachtu z nástrojů.

Čekání ovšem pravděpodobně nezavinila kapela, protože té jsme se dočkali několik minut po deváté, skoro přesně na čas. Publikum přivítalo tři sympatické hudebníky velkým potleskem a oni nás zase zamáváním a vřelým pozdravem. Frontman Huey Morgan, který bohužel kvůli úrazu přišel o holi, zamířil k přichystanému křeslu.

To ale nebylo vůbec na škodu, naopak skvěle dotvořilo scénu na pódiu a zpěvák dal do vystoupení veškerou svou pozitivní energii. Po zahrání několika úvodních tónů se kapela snažila publikum rozezpívat slovy „Hello, Hello…“. To dokonale spojilo přátelský pozdrav s navnaděním na první skladbu s názvem Hello Again z jejich nového alba.

Autor fotografie: Martin Šimral
Autor fotografie: Martin Šimral

Američtí Fun Lovin‘ Criminals přivezli do Prahy představit své nové, v pořadí již osmé, album s názvem Another Mimosa. Prahu navštívili již poněkolikáté a věřím, že ne naposledy. Jejich první album s názvem Come Find Yourself z roku 1996 se od toho posledního liší asi pouze tím, že je více hip hopové. Jinak se stále vezou na své pohodové vlně a s úsměvem na rtech předávají mix žánrů jako soul, funk a rock’n’roll dále do světa.

Autor fotografie: Martin Šimral

Během své show dlouhé hodinu a půl nám Fun Lovin‘ Criminals předvedli, že ještě stále nepatří do starého železa. Publikum se pomalu začalo rozehřívat, playlist byl opravdu povedený. Když došli asi k nejznámější skladbě Scooby Snacks, fanoušky to nesmírně potěšilo a začali zuřivě tančit. To se teprve rozjel rock’n’roll! Po této pecce se opět všichni pomalu uklidnili. Muzikanti se postarali o zpomalení skladbou I Can’t Get With That a Morgan po kytarovém sólu sklidil zasloužený potlesk.

Autor fotografie: Martin Šimral

Koncert měl bohužel i pár negativ. Prvním bylo ne úplně dokonalé nazvučení. Zpěv se dost utápěl v basech, v nichž se ztrácel skvělý frontmanův hlas. Druhá věc, která se nevydařila, bylo neustálé rozsvěcení bílých světel do publika, která jako by značila konec show a narušovala tak její hladký průběh. Měla jsem pocit, že se lidé kvůli tomu nemohli pořádně dostat do varu. Naštěstí toto byly jediné dvě věci, které bych koncertu vytkla.

Autor fotografie: Martin Šimral

Poté, co zazněla poslední skladba a kapela se odebrala z pódia, publikum celé tři minuty vytrvale tleskalo, pískalo a vybízelo hudebníky k přídavku. Už to vypadalo, že se snad nevrátí, ale nakonec nám dali naposledy ochutnat song Mary Jane’s Last Dance z posledního alba. Nakonec nesměla chybět kultovní skladba s názvem The Fun Lovin‘ Criminal, která byla zároveň dokonalým rozloučením s českými fanoušky, kteří Fórum Karlín zaplnili téměr po okraj.