Asi jsem nikdy o ničem neřekla, že to byl nářez. A tak prosím světlo reflektorů na moje poprvé: Jeremy Loops byl v pražském Lucerna Music Baru fakt neskutečnej nářez!

Vyprodáno – a taky pěkně přeplněno. Support James Hersey původem z Vídně nás naladil na tu správnou vlnu, už první tóny začínají dobře.

Jeremy Loops má patnáct minut zpoždění. To zmiňuju jenom proto, že teď už přijdou skoro samé superlativy. Tenhle sympaťák s kytarou z Jihoafrické republiky do Prahy přivezl africké slunce do samého středu chladné české zimy. Zní to hloupě a „sluníčkářsky“? To mě mrzí, líp to ale popsat prostě nejde.

Už na Colours of Ostrava ho lidi milovali. „Víte, jak mě napadlo, abychom vyrazili do České republiky? Na Spotify jsem si všiml, že nás tu posloucháte. A všechny naše koncerty se fakt nepovedou tak skvěle jako právě u vás. Co kdybych třeba v listopadu přijel zase?“ Přiznávám, že když nějaký muzikant vykřikuje, jak miluje Prahu, beru to spíš jako potřebnou frázi, po které se v publiku zvedne burácející potlesk. Ale tohle rozhodně neznělo jen jako fráze.

„Nechali jsme doma 35 stupňů a sluníčko jenom proto, abychom vám v téhle vaší zimě mohli zahrát!“ směje se Jeremy. Na koncertě ale rozhodně nikdo zimou netrpí. Skáčeme, tancujeme a jedeme na jedné velké, energické vlně.

To, že jeho písničky nejsou nijak složité a když je posloucháte každé ráno v tramvaji, docela rychle se „přeposlouchají“, je jedna věc. Ta druhá je ale to, jak živelně je Jeremy podává na pódiu. Jo, stojíte tři hodiny v přeplněném sále Lucerna Music Baru, ale stejně potom nemůžete usnout, protože máte pocit, jako byste vypili deset šálků kávy.

Loop, kytara a výborná doprovodná kapela v čele s Jeremy Loopsem zkrátka vykouzlily nezapomenutelný večer. Akorát bych takový večer potřebovala každé ráno.

 

Jeremy Loops @ Lucerna Music Bar, Praha