Justin Lavash (UK) zahrál v pátek třináctého na mělnickém hlavním náměstí, kde již tradičně pořádá rockový bar Díra sérii prázdninových koncertů pod názvem Blues před Dírou.

Justin Lavash je skvělý především bluesový muzikant původem z Británie. V Čecháh působí již řadu let. Kromě sólové tvorby ho můžete znát například díky spolupráci s Lenkou Duslilovou, na jejímž albu Baromantika se podílel i autorsky písní Brother. Justin také napsal píseň Dizzy and Stranded in Prague pro album Český kalendář Michala Horáčka.

Na mělnickém koncertu zazněly kromě starších skladeb i písně z desky Programmed. Justin na Programmed experimentuje a po několika převážně bluesových albech se v jeho tvorbě objevujují prvky elektronické hudby, které posouvají tradiční blues na novou úroveň a přbližují ho uchu posluchačů, pro které je blues spíše minulostí. Album je zároveň velmi dobře přijímáno i „tradičním“ publikem.

Justin Lavash je v dobrém slova smyslu zjevením, a to nejen na české scéně. Poslechnout si ho můžete třeba v pražském klubu Jazz Dock, kde pravidelně hraje.

 

koncert Justin Lavash @ Mělník