- Reklama -

Cože? Koblížc! budou mít koncert? Vždyť před pěti lety vydali poslední album a po dvou letech se rozpadli. Tohle si nesmím nechat ujít! Stejně jako zcela naplněný sál Rock Café.

ATD

Koblížc! si pozvali rovnou dva předskokany. První vystoupil písničkář, který si říká Láska, společně s naší bubenickou třídou Tokhi. Dva sympatičtí chlapíci, kteří rozehřáli publikum líbivými texty a vtipnými historkami.

Láska

Rozehřátí bylo opravdu potřeba, protože další vystoupili energičtí punk-rockeři ATD. Ti udělali tak vydařenou show, že člověk nevěděl, zda si má šetřit síly na zlatý hřeb večera, nebo se má nechat unést. Prostě nešlo odolat.

Koblížc!

ATD dohráli a bedňáci si ukradli deset minut na přestavbu stage. Zaznělo intro a Koblížc! nastoupili na scénu. Hned na úvod zahráli Barbie. Celý sál začal okamžitě zpívat. Kéž bych si stejně jako staré texty pamatovala výklad ze školy. „Dovolte mi, abych vám představil znovu objevený hudební soubor, kapelu Koblížci…“ řekl frontman Josie větu, na kterou jsme všichni předešlé roky čekali.

Koblížc!

Kapela to zbytečně neprotahovala a navázala hned s další skladbou Uražená. Nehráli ovšem v klasické sestavě jako při samotném založení, pro tento večer zaskočil basák Roman a původní basák Filip Vlček se chopil kytary.

Koblížc!

Playlist byl opravdu vyšperkovaný, skvěle se střídaly staré a ještě starší skladby, u pomalejších byl prostor k oddychu, který ovšem netrval dlouho – kapela neustále nechávala publikum ve varu. U žádné skladby se obecenstvo nemuselo dlouho nechat přemlouvat ke zpívání nebo tleskání. Mysleli jsme si, že je už nikdy neuvidíme… a najednou tu stojí a hrají jako před šesti lety – to nemohlo nikoho nechat klidným.

Koblížc!

Samozřejmě nesměly chybět legendy jako Kejty a Sk8 párty. Z jekotu fanynek ve finále poznali, že radši nemají pokoušet provokaci s přídavkem, protože by jinak všichni přítomní asi ohluchli. Radši se jen zeptali, zda mají pokračovat a myslím, že se jim dostalo opravdu rázné odpovědi v podobě vřískotu naplněného sálu. Na úplný konec se rozloučili s písničkou Ty a já, na kterou jsme všichni čekali. Tak příště naviděnou a už se nám, chlapci, nerozpadejte!

 

Koblížc! @ Rock Café, Praha