Beth Hart je americká multiinstrumentalistka a zpěvačka s nádhernou barvou hlasu. Nepatří sice k umělkyním, které by plnily stránky tisku, ale Forum Karlín zvládla zaplnit až ke stropu.

Hart je rodačka z Los Angeles a svou hudební kariéru započala v patnácti letech hraním po hollywoodských klubech. Přelomový se pro ni stal rok 1999, ve kterém vydává singl LA Song (Out of This Town), ten bodoval v žebříčku americké hitparády Billboard.

Beth Hart se do povědomí fanoušků zapsala spoluprací s kytarovým mágem Joe Banamassou. Společně vydali album Don’t Explain, které bodovalo třetím místem žebříčku Billboard Blues Album Chart. V roce 2013 vydává s Bonamassou další zásadní desku Seesaw, za kterou byla nominována na Grammy. Za zmínku určitě stojí i její spolupráce s Jeffem Beckem, Slashem, nebo bluesovou legendou Buddy Guyem.

Do Prahy zavítala Beth Hart v rámci svého turné Fire On The Floor. Hart vystoupila s dobře sehranou kapelou, konkrétně Jon Nichols (kytara), Bob Marinelli (basa) a Bill Ransom (bicí). Návštěvníky čekala jednoduchá, úsporně nasvícená scéna bez velkoplošných obrazovek a jiných technických vychytávek. Koncert měl velmi komorní atmosféru, a to i přes zaplněný sál. Přední část hlediště byla určena místům k sezení, zadní pak pro stojící, občas i tančící diváky. Forum Karlín mám rád i pro jeho dobrý zvuk a tento koncert nebyl výjimkou, návštěvníci si tak užili každý tón.

Beth svou show zahájila netradičním příchodem na stage, když během první skladby přešla celým sálem přímo mezi fanoušky, od zadních řad až na podium.
Koncert by rozdělen do několika částí. Jako první zazněly skladby zahrané s kapelou. Hodně se mi líbilo podání písně Your Heart Is As Black As Night, byla by to parádní pecka k bondovce.

Zhruba po hodině společného hraní kapela opustila podium a zpěvačka pokračovala druhou částí koncertu sama za klavírem. O tom, jak osobní její tvorba je, se diváci přesvědčili při poslechu Leave the Light On, u které se Beth rozplakala a dokončila ji až po krátké pauze za obrovského potlesku publika. Touto skladbou zároveň zakončila svůj samostatný set. Fanoušky čekalo posledních pár kousků s kapelou. Zazněly pecky Baby Shot Me Down a Love Is A Lie. Celou téměř dvouhodinovou show uzavřela pomalejší Picture in a Frame.

 

Beth Hart @ Forum Karlín, Praha