Britská zpěvačka Dido, která koncem devadesátek a především začátkem nového milénia bořila hitparády po celém světě, zavítala do Prahy. Na svou vůbec první návštěvu české metropole přijela v rámci turné k páté studiové desce Still On My Mind, krerá vyšla začátkem března. I přesto, že Dido nebyla na turné celých 15 let, na ni fanoušci nezapomněli. Forum Karín sice nebylo vyprodané, ochozy zůstaly uzavřené, ale plocha pod podiem byla plná.

Viah

Večer zahájila pražská hudební formace Viah ve složení Huyen Vi Tranová & Rosalie Malinská. Na jejich debutovém albu Tears of a Giant spolupracoval talentovaný muzikant Jiří Burian. Jsem rád, že si produkce vybrala právě Viah, věřím, že pro návštěvníky koncertu to bylo příjemné a svěží zpestření.

Dido
Dido
Dido

Dido si přivezla do pražského Fora Karlín pět skvělých muzikantů a působivou světelnou show. Stage byla už na první pohled netradičně uspořádána. Dido, basák a kytarista hráli v přední části pódia, to bylo od zadní části odděleno poloprůsvitnými pruhy látky. Za těmito důmyslnými závěsy se ukrýval zbytek kapely, perkuse, bicí a klávesy. Při správném nasvícení byly závěsy zcela průhledné a divák tak viděl na zbytek kapely.

Dido
Dido
Dido
Dido

Jindy pruhy látky sloužily jako projekční plátna, na která se ze dvou obřích projektorů promítaly abstraktní animace. Stage působila velmi barevně a živě. Kvalitní zvuk je ve Foru Karlín dobrým zvykem a ani koncert Dido v tomto ohledu nebyl jiný. Posluchači si tak mohli ze svých míst vychutnat rychlejší pecky i intimnější skladby. Já osobně si víc užil právě komornější atmosféru. Dido má krásný a nezaměnitelný hlas. Na pódiu z ní jde velká porce energie, přitom v komunikaci s publikem působí docela plaše.

Dido
Dido

Dido zahájila koncert skladbou z nové desky Hurricane. Publikum bylo velmi vřelé a potleskem rozhodně nešetřilo. Přesto bylo jasné, že starší hity jako Thank You, Sand in my Shoes a Life for Rent jsou tím, na co fanoušci čekají. Pokaždé, když zazněl hit ze starších desek, vylétly nad hlavy publika stovky rozsvícených displejů nahrávajících telefonů.

Dido

Po skladbě z nového CD Take You Home představila Dido svou kapelu, poděkovala publiku a další písní zakončila svůj základní set. Všem bylo jasné, že přídavky budou, prostě musí být! Dido neodejde, aniž by zahrála hit, na který čekají úplně všichni. Karlínský koncert jedné z nejúspěšnějších britských zpěvaček měl svůj happy end. Všemi očekávaný megahit White Flag, (jen na Spotify přes 114 milionů přehrání) zazněl Forem Karlín jako poslední skladba večera. Kdo si to nenatočil telefonem, jako by tam ani nebyl.