Pro německou kapelu Milky Chance bylo vyprodané Forum Karlín již třetí zastávkou v České republice. Autoři hitu Stolen Dance přivezli do Prahy novou desku Mind The Moon, kterou vypustili do světa v listopadu minulého roku. Přestože nejvíce prostoru dostala právě nejnovější tvorba, neopomněli ani osvědčené hity z alb Sadnecessary nebo Blossom. Návštěvníkům naservírovali vizuálně propracovanou show obohacenou o ještě lepší hudbu.

Mavi Phoenix

Úvodní slovo večera si vzala rakouská transgender zpěvačka Mavi Phoenix.  A publikum nešetřila. Hudebním mixem popu Charlie XCX, včetně hojně používaného autotunu, a ostrého rapu připravila hodně energickou půlhodinovou show, při které místy některým vylétlo obočí, za okamžik zase dokázala rozhýbat i zadní řady Fora. Přestože stylem se moc nesetkala s Milky Chance, nedalo by se říct, že by se publikum nudilo… a tím splnila svůj úkol připravit atmosféru na hlavní hvězdy večera.

Mavi Phoenix

Úvod hodinu a půl dlouhému koncertu patřil novince Mind The Moon s Fallen. Následovaná Right From Here a Fado se pak dostalo na singly Blossom a Cocoon z předchozího alba Blossom. Prostřední část už zase byla plná nových skladeb jako Oh Mama, The Game nebo pomalejší The Window. Po klidnějším závěru přišlo na očekávané hity ze Sadnecessary, mezi nimiž hrála ústřední roli předpřídavková Stolen Dance. Po hlasitém aplausu pak už přidali jen Ego, nabitou Running, při které zvedli z podlahy doslova každého, a úplně poslední Sweet Sun. Přestože se pod jménem Milky Chance skrývá duo zpěváka Clemense Rehbeina a producenta a DJe Philippa Dauscha, na pódiu je ještě doprovází další dva muzikanti. Především Antonio Greger doplnil duo svou skvělou hrou na harmoniku, za kterou si několikrát vysloužil bouřlivý potlesk od publika. Celá kapela ale předvedla neuvěřitelný hudební výkon. Na pěveckému projevu Rehbeina se nedá najít jediná chyba, a i jeho komunikace s publikem byla více než dostačující. Nepotrpěl si na dlouhé projevy a dal spíše přednost prostoru pro jejich hudbu a tím si tak mohli dovolit téměř nepostřehnutelné, a přesto důrazné, přechody mezi písničkami.

A i když si na proslovy nepotrpěli, přesto si jeden dovolili a tím si získal celé publikum. Za každou zakoupenou vstupenku kapela nechá vysadit jeden strom a navazují tak na své eko-turné a na jeho celkovou udržitelnost. Zájemci se navíc dopoledne před koncertem mohli s kapelou zúčastnit úklidové brigády na Letné s Trash Hero Praha. 

Kromě perfektního hudebního provedení ale nad vším čněla vizuální stránka celého večera. Ať už to bylo tematické pozadí ve stylu desky se svítícím měsícem nebo dobře řešené led osvětlení. Velice nápadité motivy střídaly lehčí a stejně efektivní projekce. Ačkoliv scéna byla úplně ochuzena o promítání na plátnech, vůbec to nevadilo, a právě v jednoduchosti byla její síla. Milky Chance i s málem dokázali vytvořit jedinečnou atmosféru plnou pozitivní energie, při které bylo těžké odolat jejich chytlavým melodiím. Šikovně si pohráli s mixem novinky Mind The Moon a starších desek, takže si každý přišel na své a nikoho neopomněli. Najít výtku je téměř nemožné. A ani to nemá cenu. Protože pokud si někdo přišel užít večer plný dobré hudby a chtěl odcházet s euforickým pocitem, který může navodit jedině povedený koncert, tak se dočkal do puntíku. 

Milky Chance @ Forum Karlín, Praha