- Reklama -

Rychle vyprodaný koncert Larkin Poe v komorním Jazz Docku se přesunul do Paláce Akropolis a… Znovu se vyprodal.

Podle nahrávek by člověk usuzoval, že Larkin Poe je kapela prověřená desítkami let koncertování. Zdání nicméně klame. Sestry Megan a Rebecca (na koncertě nás Rebecca ujišťovala, že se nejedná o marketing a jsou skutečně sestry) založily kapelu před devíti lety, kdy se osamostatnily a opustily country kapelu, ve které působily se svou třetí sestrou, a největší slávy se jim dostalo v roce 2014.

Mladé hudebnice byly přizvány producentem T Bone Burnettem ke spolupráci k desce Lost on the River: The new Basment Tapes (zhudebnění nalezených textů Boba Dylana). Zároveň se dámám přisuzuje titul „nejlepší objev festivalu Glastonbury“, což v hudebním světě pro poměrně novou kapelu není špatný začátek kariéry.

Čerstvá deska Venom & Faith je vlastně první ryze autorskou deskou, na starších albech totiž v drtivé většině převažují předělávky starších, převážně bluesových písní. Nicméně i na novém albu se našlo místo pro dvě coververze. Jedná se o Sometimes, skladbu, která je známá především díky samplu, kterou použil Moby v hitu Honey a druhá je Hard Time Killing Floor od amerického bluesového mága Skipa Jamese.

V Paláci Akropoli, který praskal ve švech, sestry z Georgie vybraly písně primárně z nové desky, ale našlo se i místo pro starší kousky i coververze. Ostýchavější z obou sester, Megan, doprovázela rockové riffy své sestry Rebeccy, která se postarala o komunikaci s publikem, na slide kytaru a dodávala koncertu pravý jižanský nádech.

 

Larkin Poe @ Palác Akropolis, Praha