Návštěvníci brněnského Majálesu se dočkali satisfakce. Ačkoliv téměř celý loňský ročník propršel, tentokrát vyšlo teplé slunné počasí. Poslední ze série majálesů se uskutečnil 7. května na brněnském Výstavišti. Tahouny jednodenního festivalu se stali Chinaski, Tomáš Klus nebo Michal Hrůza.

Nejvýraznějším vystoupením večera se stal koncert Chinaski. Odehráli několik písniček z nového alba Rockfield, i tak ale velkou část majálesového repertoáru tvořili staré dobré osvědčené hity: Dobrák od kosti, Punčochy, Tabáček, aj. Ať už znatelná část diváků Majálesu výběr vystupujících odsuzuje s tím, že je příliš mainstreamový a celý festival příliš komerční, mívají Chinaski největší publikum a letošek nebyl výjimkou.

Stejně očekávaným vystoupením byl koncert Tomáše Kluse, který někteří návštěvníci odsoudili s tím, že se snaží být příliš politicky angažovaný. „Tuto píseň věnuji Miloši Zemanovi a Andreji Berlusconi Babišovi,“ řekl Klus a vyjádřil zpěvem svůj postoj k české politické scéně.

Tomáš Klus

Z odpoledních koncertů pozitivně překvapila pražská skupina Jelen, která dokázala svými melodickými písněmi roztančit celé publikum pod pódiem, takže se během chvíle několikanásobně rozrostlo. Ze svého repertoáru nevynechala ani hity jako Magdaléna nebo Jelen.

Majáles Brno potvrdil, že patří k největším českým festivalům – nejen proto, že se na programu objevila známá jména českého hudební scény, ale i proto, že opět zaplnil celý areál Výstaviště.

Majáles 2015 @ Brno