První jarní víkend sice předvedl rapidní pokles rtuti venkovních teploměrů, v Brně ale dovolil vykvést více než čtyř stům jedinečných květin – účastníků Queerparty s tématem ALL OF US ARE FLOWERS. Noční večírek zdobily květy, drag queen, DJs i oslava narozenin. 

Ačkoli se při pohledu na aktuální počasí jaro zdá vzdálenější než příští Vánoce, Brno šestadvacátého března pookřálo a rozkvetlo jako voňavá zahrada. V ArtBaru II. Pád se totiž sešlo více než 400 lidí, kteří podporují QUEER komunitu, nebo do ní přímo patří. O co víc, ze začátku a v pozdějších hodinách byl vůbec problém se přes nekonečné fronty vůbec dostat dovnitř. Řada na vstup se táhla přes chodník až k nedaleké autobusové zastávce. A nebylo divu, o první letošní Queerparty byl skutečně velkolepý zájem. 

Rajská zahrada uprostřed březnového Brna

Vstupní uličku i bar zdobila světýlka a stovky krepových květin, které z potemnělého suterénního prostoru vyčarovaly pohádkově kouzelné místo. Taneční sál a stage se proměnily v tajemnou zahradu plnou šlahounů břečťanu a dalších květin a nechyběla ani chill zóna rozsvícená LGBTQ+ vlajkami.

Oficiální program odstartoval po dvaadvacáté hodině zahajovacím proslovem organizátorek Míši Chillové a Milky Lexis, po kterém vystoupila drag queen Dolly Anderson. Za DJe večer zahájil DJ Kiss Pls, který nejaktuálnějšími hity roztančil a rozezpíval celý klub. 

Love is Love! Sing and Dance in Safe space

Queerparty nebyla pouze o tanci a drincích, moderátorský tým si vzal za úkol spojit všechny barvy duhy do imaginárního přátelského objetí, a vytvořit tak pro všechny návštěvníky bezpečný prostor, kde se mohli cítit sami sebou bez předsudků. Filozofii večírku s hodnotami Love is Love, Sing and Dance a Safe space umocnily i veselé moderátorské stand-upy o self-care, které zakončila oslava narozenin Milky Lexis, jedné z hlavních pořadatelek události, přímo na hlavní stagi. 

Drag queen, růže a flitry

Jako půlnoční zlatý hřeb večera na pódium ve vší kráse vystoupila znovu Drag Queen Dolly Anderson. Ta svými šaty dokázala, že si květiny může přinést sama, stejně jako to v úvodní části její show odzpívala v neoficiální hymně večera Miley Cyrus. Pompézní róbu z okvětí růží Dolly Anderson neodložila ani při druhém výstupu a nechala návštěvníky kochat se až do konce její show. Pro udržení chemie mezi ní a zástupem fanoušků dokonce na chvíli vstoupila do mexických vln pod pódiem. 

Až k brzkým ranním hodinám pak davy rozdováděných účastníků dovedli dva zahraniční producenti, nonbinární DJ Usagi z Bristolu, který svým devadesátkovým setem předvedl, že nejen holky chtějí zábavu, a ruská open mind DJka Jenia připomněla mileniálům začátky nultých let.

Komunita se má na co těšit

Oslava diverzity a podpora jinakosti v Brně není ojedinělá. Moderní společnost si zakládá na toleranci a počet účastníků na samotné Queerparty i ve frontě, která se do klubu už nedostala, o tom svědčí. Na jednom místě se krom přátel s různou orientací, genderem a široké škály věkových kategorií pravidelně schází lidé, kteří si chtějí užít večer patřící jen jim. Není proto divu, že mimo samostatných událostí jako je právě Queerparty nebo každoroční zimní Queerball vznikají i celé festivaly. Například letos již třetí červnový Brno Pride Week. 

QUEER PARTY BRNO