Poprvé v České republice. Jedna z předních britských indie rockových kapel Razorlight vydala svou třetí desku v roce 2008, deset let pauza, říjen 2018 – je venku nové album Olympus Sleeping. A i s ním přijeli do pražského klubu Lucerna Music Bar.

Fétiche

Ještě není ani osm, Lucerna poloprázdná, na pódium přichází francouzská předkapela Fétiche. Tři týpci – jeden ve zvonáčích, druhý s červenou kšiltovkou a proužkovaným tričkem, třetí ve vzorované košili za bicími. Obdivuju jejich taneční kreace, jinak to není zrovna můj šálek čaje. Mnozí ale uznale kývají hlavou a sál se začíná plnit.

Razorlight

Přesně devět – fakt – přesně, na vteřinu! Setmí se a Razorlight to rozjíždějí s Rip It Up. Ze začátku sázejí na písně ze starších alb jako In The Morning známou z hitparád nebo Golden Touch, při které se sál rozzáří žlutě, i gradující In The City. Z nové desky Olympus Sleeping zazní například songy Brighton Pier, Midsummer Girl, které všechny roztančí, Japanrock, Carry Yourself (doporučuju si pustit na Spotify akusticky), Razorchild a další.

Razorlight

A kdo že je kapela Razorlight? Čtyři muzikanti, kteří si užívají živé vystupování před publikem a zároveň si na nic nehrají. A taky moc nemluví. Razorlight vznikli v Anglii v roce 2002 okolo kudrnatého zpěváka a kytaristy Johnnyho Borrella. Vydali čtyři alba, ale žádné nechtěli uspěchat. Možná i proto deska Olympus Sleeping vznikla až po deseti letech od třetího alba Slipway Fires.

Razorlight

Ačkoliv měl celý koncert celkem spád, tu správnou energii jsem cítila až ke konci, když se na stage vrátili s energickým songem Got to Let the Good Times Back into Your Life, pokračovali s písní Somewhere Else, Sorry? z nového alba a celý koncert zakončili věnováním „Fuck Fox News and Donald Trump!“ a navazující písní America.
Škoda, že jsem takový příval energie nevnímala po celý koncert. Jinak jsem ale ráda, že se kapela Razorlight probrala z desetiletého spánku, vydala nové album – a taky konečně zavítala do Prahy.

 

Razorlight @ LMB, Praha