- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Happening za lepší svatby, jak zněl podtitul celé akce, se v areálu pražské Pragovky jevil jako fata morgana všem, kteří nevěří, že tradice může být vesele pošlapána. Jelikož mě taky zajímalo, jak se dá vykroutit z naškrobených ubrusů, neoriginální květinové výzdoby a trapných přípitků, vesele jsem se připojila k davu proudícímu Kolbenovou ulicí.

Svatební cirkus

Událost vyburcovaná přes sociální média byla první svého druhu u nás a nutno hned v úvodu podotknout, že na premiéru to nebylo špatné. Hodně lidí mělo problém s cenou vstupenky, která stála 200 Kč. Pokud se nepletu, slibovali organizátoři akce ochutnávky svatebních dortů a dalších záležitostí zdarma, což se nestalo. Ozývaly se také hlasy, kterým vadilo, že všichni vystavovatelé byli na jedno brdo. Ano, byli. Ale kdo se seznámil s vystavovateli ještě před samotnou akcí na webu Svatebního cirkusu, tomu muselo být jasné, že všechno bude laděno do jednoho stylu. Přemýšlím, jak ho pojmenovat, protože říct o něm, že je to hipsteřina, mi už přijde únavné.

Svatební cirkus

Vize svatby, kterou Svatební cirkus nabízel, byla oslavou přírody, mládí a do jisté míry i originality. Do jisté míry proto, že už se pomalu ale jistě začíná trhat pytel s nevěstami, které si do vlasů dávají květinové věnce, milostná hesla si píší v angličtině a svatební fotky pořizují v hlubokých lesích. Na druhou stranu proč ne. Mně osobně je tento styl stokrát bližší než zlakované drdoly plné přiblblých ozdob, šaty à la šlehačkový dort a poletující holubice.

Svatební cirkus

Nejvíc nadšená jsem byla ze stánků netradičních květinářek, které svoji firmu dovedou pojmenovat česky, třeba Plevel nebo Kytky od potoka. To mám ráda. Spoustu času jsem trávila u fotografů, kteří budou, věřím, po tomto happeningu na roztrhání. Abych šla s dobou, koupila jsem si nějaké raw dobroty a žasla jsem nad netradičním rodinným porcelánem z dílny Maestrokatastrof. K poslechu a tanci zahrála naprosto famózní kapela Cirkus Problem, kterou bych na svoji svatbu rozhodně pozvala (ale nemám na to prachy).

Svatební cirkus

Jakožto návštěvnice, která se do toho taky chystá tenhle rok praštit, jsem byla z některých nápadů celkem na měkko. Pragovkou se nesla přátelská, veselá atmosféra a vy jste si za ty dvě stovky mohli odnést plno inspirace, ale hlavně povzbuzení, že nebude-li knedlíčková polívka, svět se nezboří.

Svatební cirkus

Příští ročník Svatebního cirkusu nenavštívím. Tou dobou to totiž budu mít už za sebou (myslím svatbu, ne život, snad). Vám, co tápete, bych ho ale rozhodně doporučila.

 

SVATEBNÍ CIRKUS 2016

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut