- Reklama -

Experiment na lidech beze ztrát na životech, tak nazval charismatický frontman Robert Nebřenský směs starých, nových a zbrusu nových písní. Hudební skupina Vltava zahrála zaplněnému Jazz Docku a nešlo pouze o vzpomínání. Na playlistu se vedle časem prověřených pecek objevily i písně nové, tedy hity budoucí. Vltava je bez nadsázky legendární těleso, letos je to již 9 let od její reinkarnace a návratu na pódia po dlouhé přestávce.

Vltava v Jazz Docku

Pro mne jsou velmi zásadní především skladby z alba Marx, Engels, Beatles, které vyšlo již v roce 1998 a které považuji za jedno z vůbec nejlepších LP českého původu. Velmi rád mám i jejich zatím poslední album Čaroděj. Na pražském koncertě kapela zahrála skladby z obou těchto desek a spoustu dalších poetických písní v tanečním hávu, tady opět volně cituji Roberta Nebřenského. Koncert byl tentokrát na stání, pohupování a místy i tančení. 

Vltava v Jazz Docku

Hravé texty by mohly odvádět pozornost posluchačů od neméně hravé hudby, ale to by byla škoda. Kapele to šlape a mezi muzikanty to prostě funguje. Robert Nebřenský (kytara, zpěv) spolu s Františkem Svačinou (klávesové nástoje) jsou zakládajícími členy. Novými členy Vltavy jsou Tomáš Uhlík (basa), Ondřej Pomajsl (bicí) a Ondřej Klímek (dechové nástroje).

Vltava v Jazz Docku

Především Ondra Klímek si svou hrou na saxofon a příčnou flétnu nejednou vysloužil potlesk obecenstva.  Kapela zahrála své pecky jako Kapitán Pejsek, Marx Engels, Beatles, Zajíc a Koza, došlo i na instrumentálních 30 případů majora Zemana. Z nových skladeb zazněly například Čaroděj, Amore nebo Náruč, křehká milostná píseň, jakou bych chtěl složit sám.

Vltava v Jazz Docku

Vltava si svou chytrou hudbou a osobitou poetikou textů získává srdce svých posluchačů. Její koncerty jsou pro mne vždy vítaným výletem na jinou planetu. Pražský koncert v Jazz Docku byl příjemným zakončením pracovního dne. Jazz Dock nabízí unikátní hudební zážitky náročným posluchačům. Stojí za to sledovat program klubu a všem doporučuji vypravit se tam za hudebním dobrodružstvím, a to i pokud nejste kovaní fandové jazzu – odměna je jistá!

Vltava @ Jazz Dock, Praha