- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Výtvarník, bývalý tatér a hokejista Lukáš Musil alias Musa vystavuje svá díla v pražské galerii Mánes. Výstava nese název Signatura s podtitulem Zrcadlo mezi zvířaty a lidmi a mapuje umělcovu tvorbu od roku 2013 až do roku 2017. Jedná se tak o největší dosavadní výstavu jeho děl.


Signatura neboli podpis může vyjadřovat dvě slova – znak a přírodu. Právě ta se stala ústředním motivem výstavy. Autor během tvoření vedl dialog se zvířaty, která jsou podle jeho mínění svobodná a neznají přetvářku. Jako lidé se od nich můžeme mnoho naučit a představují pro nás určité zrcadlo. Autor se nám snaží mnoho sdělit, ale zároveň nechává prostor pro návštěvníkovu fantazii. Co můžeme od zvířat a dalších živých struktur přebrat, je na nás.

Při vstupu do galerie nás ohromí velká zavěšená plátna, která se nesou se v tónech bleděmodré, růžové, bílé a černé, v řadě případů připomínají nástěnné pravěké malby. Ve svém díle využívá umělec řadu technik – kresbu tužkou, malbu štětcem nebo sprejem.

Dominantním dílem je stropní kresba znázorňující život – svět. Najít na ní můžete nespočet motivů. Zvířata, penisy, klikyháky a mnoho dalších. Důkladně ji prozkoumáte z pohodlí lehátek, jež jsou zde k tomuto účelu.

Ve druhé části galerie naleznete spousty drobnějších obrázků, například i ukázku z knihy Slabikář, ve kterém Musa propojuje svět zvířat se světem abecedy a který vyšel při příležitosti pořádání výstavy. Další knihou je Bestiář, který je jakousi zoologií určenou pro děti i dospělé. Obě knihy si můžete v galerii zakoupit.
Pokud chcete rozvíjet svou fantazii a strávit příjemné odpoledne, určitě výstavu navštivte! Možnost máte až do 9. července 2017.

 

výstava MUSA – SIGNATURA

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut