Na pražském Výstavišti se ve středu představil velice nápaditý počin. V čele s dirigentem zde totiž vystoupil symfonický orchestr Unique orchestra, jehož tóniny ozvláštnila moderní hudba i zpěv. Aby toho nebylo málo, diváci se mohli pokochat také světelnou show a tematickým promítáním na velkém plátně. Pokud jste celou událost minuli, nevěšte hlavu. Glorchestru si můžete vychutnat ještě na dalších zastávkách. Již 4. srpna bude k vidění na zámku Zbiroh a týden poté na zámku Slavkov. Scénografii jednotlivých koncertů má na svědomí Milan Cais, který velmi umně dokáže kombinovat krásy hudby s krásou tamních míst. A to je již dostatečný recept na úžasný zážitek.

První zastávka začala ovšem v Praze. Pódium vzniklo před Průmyslovým palácem na Výstavišti Holešovice. Areál byl otevřený již od 17 hodin a v rámci vstupu se návštěvníci mohli zúčastnit prohlídky Lapidária Národního muzea, což jistě uvítali všichni milovníci kultury.

Autor fotografie: Martin Šimral © Kulturio.cz

Samotný koncert začínal až o půl deváté. Do té doby se o zábavu staral DJ spolu s průvodcem večera, který akci komentoval, uvedl celý koncert a přiblížil využívané hudební nástroje. Čekání na hlavní program večera si lidé mohli zkrátit také konzumací pochutin, od piva po klobásy, jež byly na místě k dostání.

Autor fotografie: Martin Šimral © Kulturio.cz

Spolu se symfonickým orchestrem vystoupili Vladimír 518, DJ Wich, 7krát3 a Zofie Dares. Všichni zúčastnění přidali do show kousek své vlastní osobnosti, když dali na odiv své vlastní umění.

Koncert měl hezky pozvolný rozjezd a postupně gradoval. Po energickém vystoupení zpěvačky Zofie Dares, která zazpívala anglicky, byli již všichni diváci správně naladěni a bouřlivý potlesk nepolevil ani u dalších účinkujících.

Unikátní sladění rapu, elektronické hudby, taneční hudby a klasiky mělo u diváků zkrátka úspěch. Vše bylo ozvláštněno o live projekci, doplněnou různými filtry a efekty a samozřejmě světelnou show včetně velkých obručí rozmístěných na několika místech Výstaviště, které měnily barvy.

Autor fotografie: Martin Šimral © Kulturio.cz

Na koncert dorazilo kolem 2000 lidí a na vstupenkách se vybralo přes 300 tisíc korun. Výtěžek ze vstupného poputuje na podporu historických míst a jejich opravu.

Další zastávkou budou již v úvodu zmíněné zámky Zbiroh a Slavkov. Dále 8. září zámek Sychrov, 16. září hospitál Kuks a vše završí koncert ve Vítkovicích 22. září.

Pro příznivce experimentálních žánrů a ojedinělých akcí rozhodně povinnost.

Fotogalerie na Flickru:

Glochestra