KOMIKS PRO UKRAJINU: Jeden z těch nejzábavnějších způsobů, jak přispět na dobrou věc.

49

Nakladatelství CREW právě vydává charitativní sborník Komiks pro Ukrajinu, ze kterého půjde celý výtěžek na humanitární účely. Sešli se tu někteří z těch nejslavnějších amerických komiksových tvůrců, aby přinesli zbrusu nové příběhy ze svých legendárních světů. Příběhy, které vypráví o hrůzách války, jak dopadá na obyčejné lidi, a o nutnosti boje proti zlu, ať je sebesilnější a sebenezastavitelnější.

„Přiznáme se,“ říká šéfredaktor Nakladatelství CREW, Jiří Pavlovský, „že se obvykle snažíme své ideové názory do vydávání nijak neprotlačovat. Chceme čtenáře především bavit. Ale tenhle titul nás zaujal.

Líbilo se nám to nejen myšlenkou, ale především kvalitou obsahu. Není to ideologická agitka, je to sbírka skvělých příběhů od výkvětu současného komiksu.“

Pro české čtenáře je to tedy nejen možnost přispět na dobrou věc, ale v mnohých případech to bude i první seznámení s mnohými legendárními autory a jejich vesmíry! Najdete tu příběhy ze světa Usagi Yojimba, Grooa, Astro City, Ochutnávače, Rocketeera, Grendela a mnohých dalších.

Na projektu se podíleli ti nejlepší z komiksových scenáristů a kreslířů, mezi jinými Kurt Busiek, Arthur Adams, Sergio Aragonés, Greg Hildebrandt, Alex Ross, Stan Sakai, Liam Sharp, Matt Wagner, Joe Jusko, Howard Chaykin, Jill Thompsonová či Bill Sienkiewicz. Některé známe i z u nás vydávaných komiksů, některé budeme moci poznat až právě díky tomuto projektu.

Jak jsme psali, všechny prostředky získané z tohoto projektu jdou na humanitární pomoc Ukrajině! To mluvíme jak o scenáristech, kreslířích, inkerech, zahraničních vydavatelích, tak i o nás. Veškerý zisk, který z tohohle komiksu bude, půjde rovnou na účet organizace Operation USA (www.opusa.org), pro kterou se rozhodli sami autoři, a která pomáhá při živelných katastrofách, zemětřeseních, požárech, bouřích… a válkách.

Je to prostě dobrý komiks pro dobrou věc.