Nechcete utratit majlant za laky od Chanel, Dior, OPI a podobně? Právě proto je tu pro vás seznam pěti nejlepších laků na nehty od značek, které najdete v drogerii do sta korun.

 

1Rimmel

Na pátém místě se umístily laky od Rimmel London. Poslední místo v seznamu toho nejlepšího však není vůbec špatné!
Tyto laky vašim nehtům dodají krásný lesklý finiš, a to hned po dvou vrstvách. Rimmel nabízí dobrý výběr barev od růžových a červených odstínů, až po ty modré, zelené či fialové. Musím říct, že na můj vkus je u nich opravdový nedostatek metalických a třpytivých laků, ale na druhou stranu se poměrně často pochlubí nějakou limitovanou edicí, kde bývají barvy a finiše opravdu jedinečné.
Laky na nehtech zasychají během desítek vteřin, pro jistotu však počkejte až pár minut. Co se týče výdrže, tak snesou pár dní, než se začnou objevovat odloupnutá místečka. Potom už to jde rychle z kopce.
Tyto barvičky se cenově pohybují kolem 60 korun, což v tomto seznamu tíhne spíše k těm dražším.

 

2Flormar

Čtvrté místo obsadila italská značka Flormar, která vyniká zejména obrovským výběrem jak barev, tak finišů laků. Najdete mezi nimi matné, třpytivé, metalické, duochromové, v podstatě cokoliv si představíte.
Stručně bych zmínila pár negativ, kterými je pigmentace a cena. K dosažení opravdu syté barvy musíte nanést alespoň tři vrstvy, což však usnadňuje poměrně rychlé schnutí. Cena se pohybuje kolem 90 korun, ale na laky jsou více než časté různé slevy (až 50 %).
Třešničkou na dortu je výdrž. Laky vydrží až týden a poté se začínají loupat od špiček nehtů, což lze velmi snadno opravit.

 

3Trend It Up

Laky od nové značky Trend It Up, které najdete v drogeriích DM, obsadily krásné třetí místo. Zde bych opět pochválila výběr barev a finišů, který je naprosto dostačující. Dalším pozitivem shledávám dvě velikosti lahviček s tím, že ta menší (6 ml) stojí kolem 30 korun.
S konzistencí se někdy pracuje trochu nepříjemně a při první vrstvě jsou jasně viditelné tahy štětce. S dalšími vrstvami to však přestává být znát a u většiny odstínů stačí nanést vrstvy dvě. Barva na nehtech vydrží pár dní až týden.

 

4RL de YOUNG

Tuto značku jsem objevila až nedávno, jelikož se prodává jen v drogerii Rossmann, ale přesto ji musím zmínit. Stačí nanést jedinou vrstvu, chviličku počkat a máte hotovo. To jsem za padesát korun opravdu nečekala.
Lak se nanáší krásně rovnoměrně, bez viditelných tahů štětce. Aby ale všechno nebylo tak dokonalé, je zde jeden velký nedostatek, a to je výdrž. Lak jsem na sobě měla párkrát a většinou vydržel ubohé dva dny a jednou se mi stalo, že už druhý den jsem měla nehty naloupnuté. Přesto ten první dojem a rychlost aplikace rozhodně stojí za to.

5Miss Sporty

Máme tu vítěze, a tím jsou laky od Miss Sporty. Shodou okolností je to i nejlevnější položka z celého našeho seznamu. Vezmu to stručně a jasně: neuvěřitelná škála barev, perfektní konzistence, super krytí (u většiny odstínů), krásný finiš a ucházející výdrž. Co dodat? Snad jen cenu – laky od Miss Sporty seženete do 40 Kč.