Tvůrci ikonického internetového seriálu sKORO NA mizině přichází s novým seriálem LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI, který je opět financován pouze z finančních příspěvků svých fanoušků. Tento útok na hyperkorektnost přinese nejen nové téma, ale i nové herce, jakými jsou například Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Kreativní tým a Jiří Langmajer však i nadále zůstávají.


„Ačkoli to vypadalo, že jsme se nadobro odmlčeli, není to tak. Chvíli trvalo, než se vybralo dostatečné množství na natočení pilotního dílu nového projektu, kterým je právě seriál LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI. Díky vám se to povedlo a moc vám za to děkujeme,“ vzkazuje Skórka fanouškům. „Díky příspěvkům fanoušků můžeme skutečně nezávisle tvořit a mohli jsme přijít s kontroverzním tématem a stylem humoru, který by dnes už v televizích neprošel,“ dodává Skórka.

„Také chvíli trvalo, než jsme s Martinem Šimičkem a Petrem Kolečkem přišli na tu správnou myšlenku, o čem by to mělo být, protože seriál musí mít silné téma, jinak nás to nebaví. Tou myšlenkou je, že se musíme postavit proti hyperkorektnosti, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. Doufáme, že i na tomto poměrně vážném poli se najdou lidé, které seriál pobaví a potěší,“ nastínil vznik seriálu LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI jeho režisér a autor názvu.

„Všichni se ptají, zda se díky novému seriálu LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI opět uvidí se svými milovanými herci z Divadla Mír… a neuvidí. My jsme se moc snažili o to, abychom mohli spolu dál spolupracovat, ale nepodařilo se to domluvit. Kluci jsou časově tak vytížení, že neměli možnost, sílu a ve finále ani chuť se dále účastnit. Mají svých projektů hodně, takže jsme se museli po cestě dál vydat sami a najít novou partu,“ vysvětluje Skórka.

„Pokračuje naštěstí stejný scenáristický tým ve složení Martin Šimíček a Petr Kolečko. Petr se dokonce hlásil, že by si tam chtěl zahrát v nějakém díle, tak se můžeme opět těšit na jeho fenomenální výkony,“směje se Skórka.
„Samozřejmě pokračuje Jirka Langmajer. Ale máme pro fanoušky i opravdu parádní úlovky – těmi jsou například Michal Isteník, kterého diváci milují z Kolečkových seriálů Most a Lajna. Pak se LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI pyšní Evou Leinweberovou, jejíž humor a talent lidé zbožňují již od Účastníků zájezdů a výčtem jejích rolí bychom strávili celý den. Dále se můžete těšit na mladého talentovaného herce z Prahy, Tomáše Havlínka, který září v hlavních rolích na divadelních prknech a zahrál si snad v každém známém seriálu nebo také rovnou 10 let v symfonickém orchestru, protože je mimo jiné výborný houslista,“ prozrazuje Skórka.

Tyto nováčky ale samozřejmě doplní ověření Ostraváci! Tím je nejen Béda Kaluža, který si skvěle střihl finále sKORO NA mizině, ale také Petr Panzenberger, který božsky hraje v Divadle Mír a v Národním divadle Moravskoslezském. Nebude chybět ani Pavla Dostálová, kterou lidé znají z první série Lajny. Nebo Pavla Gajdošíková, která naposledy zazářila třeba v hlavní roli filmu Chyby. A pak je tu naprosto nový herec, který vlastně ani není herec, protože nikdy předtím nehrál, ale hraje skvěle roli Roma Táncoše a jmenuje se Martin Gorol.

„Velice mile nás překvapilo, že v komentářích pod videem, kde prozrazujeme, že přicházíme s novým seriálem a novým obsazením, fanoušci chválí nejen vybrané téma, ale i nové obsazení. Líbí se jim, že dáme šanci novým tvářím, že experimentujeme a že to pro ně bude oživení,“ dodává Skórka.

Obsazení seriálu LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI, který bude mít premiéru již 12. 12. na YouTube kanálu Dobře vycpaný bobr: Jiří Langmajer, Michal Isteník, Eva Leinweberová, Tomáš Havlínek, Josef Kaluža, Pavla Dostálová, Pavla
Gajdošíková, Petr Panzenberger, Martin Gorol

Stejně jako všechny díly minisérie sKORO NA mizině, tak i pilotní díl seriálu LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI vznikl jen díky finanční podpoře našich fanoušků, za což za tvůrce i herce velice děkujeme. Při natáčení bylo i tentokrát dbáno na dodržování všech hygienických opatření.

Pokud chtějí fanoušci přispět na natočení další epizody nového seriálu LIGA MUŽSKÉ MOUDROSTI, své příspěvky v libovolné výšce mohou posílat na:

Číslo účtu: 4211306729/6800 (IBAN CZ4368000000004211306729)