MYDY chtějí uspět v soutěži Eurovision Song Contest 2024 s love songem Red Flag Parade

83

Kapela MYDY přichází s novým singlem Red Flag Parade, s nímž postoupila do národního kola Eurovize a chce reprezentovat Českou republiku v Eurovision Song Contest 2024. MYDY v čele s divou Žofií Dařbujánovou jsou známí především svými výstředními outfity a celkově svou kreativní vizuální stránkou. Novinka Red Flag Parade vychází z osobních prožitků a vznikla na českém Songwriting campu. Už nyní je k poslechnutí na všech streamovacích platformách. 

Sonwriting campy jsou v současné době mezi hudebníky velmi trendy. Často jsou také označovány jako líheň na hity. Jeden takový představuje právě Red Flag Parade, v němž se odráží zahraniční přesah díky spolupráci se švédskou songwriterkou Marií Broberg a producentem Leonem Krześniak. Stále si však zachovává rukopis MYDY. 


„Red Flag Parade je velmi osobní song. Vypráví twisted lovestory, kterou jsme si všichni v našich životech alespoň jednou prožili a najdete ji otištěnou v každé sloce. Salty byl ten, který přinesl na naši session námět na text a už po prvním přečtení jsme se v něm všichni našli,“ popisuje vznik skladby zpěvačka Žofie Dařbujánová. 

„Během dvou hodin jsme načrtli song, ve kterém se pasujeme do role pochodující družiny, která mává nad hlavami Red Flags našich toxic exes,“ dodává Nèro Scartch

MYDY mají bohaté zkušenosti s vystupováním v zahraničí. Jako druhá česká kapela v historii vystoupila na prestižním festivalu Glastonbury v Anglii, ale i na dalších evropských festivalech (Sziget, Fusion Festival, Lowlands Festival) a světových pódiích, například v severní Americe nebo jižní Koree. 

Skupina MYDY nabízí prostřednictvím své tvorby fúzi elektroniky a dalších žánrů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic. Jejich tvorba je popisována jako „zábavný, chytlavý ale přitom propracovaný a inteligentní electropop s řadou odkazů na různé retro styly.“ Podle kapely v sobě glamtronic spojuje dva hlavní prvky, kterými se vyznačuje. Prvním je „glam“ odkazující na velkolepost a prezentaci glamových kapel 80. let, což je ztělesněno například ve filmu Velvet Goldmine. Druhým prvkem je mix současné elektronické hudby.