Zkouškové období je v plném proudu, pomalu začíná léto a všichni, kdo se teď právě utápí ve skriptech, mají dvě možnosti. Buď se můžete stoprocentně soustředit na učení (ale přiznejme si, že to v tomhle krásném počasí tak úplně nejde), nebo si v rámci prokrastinace poslechnout několik nových hitů a naladit se na letní vlnu. Osvěžte se raději dobře vychlazeným nápojem, připravili jsme pro vás totiž deset nejžhavějších květnových videoklipů.

1SZA, The Weeknd, Travis Scott – Power Is Power

HBO oficiálně odvysílalo poslední díl Game of Thrones a ať už jste s koncem spokojení, nebo ne, písnička ze soundtracku Power Is Power se vám zaručeně líbit bude. Varujeme však, že ve videoklipu je hned několik spoilerů, sázíme ale na to, že poslední díl většina fanoušků už viděla a proto je skoro povinnost si tuto skladbu pustit. Je zkrátka geniální, stejně jako celá sága Her o trůny.

2Halsey – Nightmare

V dubnových tipech na videoklipy jsem naznačovala, že zpěvačky amerického původu je poslední dobou všude plno. Na hudební stupnici se ale ‚nová‘ Halsey nachází někde mezi Hayley Williams z Paramore a rockovým Yungbludem, a tato příjemná změna mě začíná zase bavit. Videoklip k nové písničce Nightmare je věnovaný ženám, čili v něm uvidíme několik světových modelek, autorku samotnou potom ve spodním prádle. Ač byl mužům na natáčení prakticky vstup zakázán, nyní se mohou kochat alespoň jeho výsledkem.

3Bastille – Joy

Bastille nový videoklip k písni Joy tentokrát pojali vtipně. Skládá se z krátkých videí nesoucí se v duchu ‚věci, které děláme, když se nikdo nedívá‘. Osoba v převleku Santy Clause okrádající prodavačku, kopírování porno časopisů na pracovní kopírce nebo zlomyslné podkopávání noh malým dětem? Dokonalá kompilace obohacená o vtipné animace je songu ušitá přímo na míru.

4Shawn Mendes – If I Can’t Have You

Shawn Mendes se nejspíš drží přísloví ‚v jednoduchosti je krása‘, přičemž klip pojal velice jednoduše, v černobílých odstínech. Slibuji, že se vám bude líbit; na své si přijde především něžné pohlaví, protože možnosti vidět Shawna Mendese v bílém nátělníku málokterá žena pohrdne a pokud neradi tančíte na diskotékách mezi lidmi, doma v soukromí svého bytu či pokoje si při poslechu If I Can’t Have You svaly rozhodně protáhnete.

5Chris Brown – Wobble Up ft. Nicki Minaj, G-Eazy

Tak jako byl před pár lety populární Shuffle Dance či takzvaný Backpack Kid a jeho The Floss, dneska je to zaručeně Twerk. A právě na ‚pozadí‘ je postavený celý videoklip k Wobble Up, ve kterém Chris Brown společně s G-Eazym a Nicki Minaj povzbuzuje dámy k tanci. Taky to můžete brát jako návod, jak to rozjet na letní party.

6Lil Nas X – Old Town Road ft. Billy Ray Cyrus

Old Town Road je velice netradiční pětiminutová westernovka. Síly přitom spojili mladičký rapper Lil Nas X a country zpěvák Billy Ray Cyrus a společně vytvořili umělecké dílo. Nejen, že píseň obsazuje přední příčky všech světových hitparád, ale jednalo se taky o jeden z nejočekávanějších videoklipů měsíce. Vsadíme boty na to, že se ze songu bezpochyby stane i hit letošního léta!

7DJ Khaled – Celebrate ft. Travis Scott, Post Malone

Jedná se o historicky první spojení, ve kterém figurují DJ Khaled, můj oblíbený Travis Scott a Post Malone, které přineslo ovoce. Rappový videoklip má totiž všechno, co by mít měl –polonahé slečny, rozházené peníze, zbraně a rychlá auta, vše s komiksovým nádechem. A všechno slouží „k oslavě našich životů a vztahů…“ jak řekl DJ Khaled. Jak romantické.

8BANKS – Gimme

Zvolejme společně třikrát hurá, královna alternativního popu vydala po dlouhé době novou písničku a jak už jsme všichni zvyklí, je skvělá. Ve videoklipu k Gimme mi připomíná elektropopovou amazonku, která během tří minut ukázala, že kromě zlata v hrdle má i rytmus v těle a na obraz jejích ladných pohybů je radost pohledět.

9Ed Sheeran & Justin Bieber – I Don’t Care

Další z budoucích nejhranějších hitů letošního léta – I Don’t Care od Eda Sheerana a Justina Biebera. Na první pohled se to může zdát jako změť kýče a bizáru, ale na ten druhý je to celkem vtipně utvořená kompilace obrázků a situací ve spojení se dvěma geniálními umělci (v oblečcích medvědů). A zaručuji vám, že ji nějakou dobu nedostanete z hlavy.

10Ben Cristovao – ALEIAIO

Ben Cristovao patří podle našeho názoru k těm lepším interpretům na české i slovenské hudební scéně a pro jeho rozmanitý styl lidé často nevědí, co od jeho další písničky očekávat.

ALEIAIO je ale jen další chytlavý song s velice povedeným videoklipem z produkce The Glowsticks, ve kterém figuruje také oděvní značka PUMA. Jednoduše a vkusně zvládnuté a pokud bychom měli hodnotit na škále od jednoho do deseti bodů, Ben od nás získává plný počet!