Známe nominace na ceny Grammy. Najdete mezi nimi své oblíbence?

742

Letošní 61. ročník udílení prestižních hudebních cen Grammy se pomalu, ale jistě blíží. Se začátkem týdne spatřily světlo světa dlouho očekávané nominace, mezi nimiž figurují jak dobře známé tváře, tak zcela nové pěvecké objevy. Než vypukne 10. února velkolepý galavečer, pojďte se s námi podívat na kompletní seznam nominovaných a čtyři tipy, které si podle nás sošku bezpochyby zaslouží.

Kulturio tip – Nahrávka roku (Shallow, Lady Gaga & Bradley Cooper)

Slavná popová hvězda Lady Gaga v uplynulém roce zazářila nejen na koncertním pódiu, ale dokonce se předvedla i na stříbrném plátně v hlavní roli filmu Zrodila se hvězda. K zmíněnému romantickému snímku nazpívala s Bradleym Cooperem dechberoucí single Shallow, který chytl za srdce nejednoho z posluchačů. Proto vás jistě nepřekvapí, že svým pěveckým výkonem konkuruje na plné čáře ostatním nominovaným interpretům.

Kulturio tip – Píseň roku (All The Stars, Kendrick Lamar, SZA)

U filmových skladeb ještě chvíli zůstaneme, protože jedním z dalších povedených počinů je také All The Stars od amerického rappera Kendricka Lamara a zpěvačky SZA. Jejich společná práce přinesla ovoce a dala tak prostor k vzniku hlavní písně marvelovky Black Panther, jež sklízí samé pozitivní ohlasy. Lamar se mimo jiné řadí spolu se zpěvákem Drakem mezi leadery letošního žebříčku a my s napětím očekáváme, kdo z nich získá více gramofonových sošek.

Kulturio tip – Album roku (Invasion of Privacy, Cardi B)

Na první pohled je patrné, že hiphopový žánr je v dnešní době čím dál více populární. Svědčí o tom zejména vzrůstající počet ženských rapperek, mezi kterými najdeme i mladou celebritu Cardi B, jež vstoupila do povědomí kvůli otevřené zpovědi její minulosti coby striptérky na sociálních sítích. S debutovým albem Invasion of Privacy láme rekordy hitparád závratnou rychlostí a díky svému osobitému stylu a odvaze šplhá do hudebních výšin.

Kulturio tip – Nejlepší nový umělec (When It Rains It Pours, Luke Combs)

A teď trochu z jiného soudku. O post objev roku se uchází mladý country zpěvák a skladatel Luke Combs, jehož pohodové melodické písně rozhodně stojí za poslech. Minulý měsíc sice ukončil podzimní turné po Evropě, ale my pevně věříme, že starý kontinent navštíví znovu. Kdo ví, třeba příště zavítá i do České republiky.

 

Kompletní seznam nominovaných najdete na stránkách www.grammy.com.

A kdo si letos cenu odnesl? Dozvíte se zde.