- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Počasí se ochladilo, listy se zbarvily a já se ptám, co je v dekorativní kosmetice nového? Co pofrčí a co můžeme čekat od nadcházejících podzimních měsíců? Nebudu vám radit, abyste si odbarvily obočí nebo tvrdit, že když si ho oholíte, tak budete mít život jednodušší, protože to je přesně to, co uvidíte na podzimních módních přehlídkách. Já vám chci ukázat pár trendů, které můžete aplikovat do svého každodenního života a obohatit si tak zaběhlou rutinu.

Tmavé rty

Vždycky jste se bála vyzkoušet černou rtěnku, ale vždycky jste chtěla? Já říkám: jděte do toho! Začněte pomalu, třeba s tmavě rudou, fialovou nebo klidně hnědou.

liceni-1

Když se budete chtít odvázat, zkuste zmiňovanou černou, šedou nebo dokonce tmavě modrou. Klíčem je nechat oči nenápadné, nebo klidně úplně „nahé“. Za prvé to vypadá skvěle a za druhé ušetříte čas. Hodíte na sebe rtěnku, trochu tvářenky (tip: můžete na tváře rozetřít stejnou rtěnku – ať už prsty, nebo rovnou z tubičky – hezky budou ladit se rty) a jste ready.

Rimmel rtěnka (120 Cutting Edge), Astor rtěnka (503 Cheeky Red), NYX rtěnka (night crawler)

Přirozeně krásná

Kdo říká, že make-up musí být vidět? Zkuste svěží přirozený look. Sluší opravdu každému. V hlavní roli bude tentokrát pleť. Zvolte nematný, až lehce třpytivý make-up nebo BB cream, který vaši pleť nezakryje, ale jen sjednotí. Pokud máte pihy, neschovávejte je!

liceni-2

S příchodem zimy se stejně ztratí, tak si užívejte jejich poslední chvilky. Ztrácející se opálení z léta podpořte lehkým bronzerem. Plasticitu obličeji a zejména lícním kostem dodejte rozjasňovačem. Nebojte se ho trochu nanést i pod obočí, na špičku nosu a doprostřed brady. Ale nepřežeňte to! Záměrem je přirozená zářivá pleť, ne mastná a lesklá. V podstatě stejné produkty můžete použít na oči. Bronzer do ohybu víčka a rozjasňovač do vnitřního koutku. Natočte řasy, naneste řasenku a máte vyhráno. Chcete-li více definovat tvar očí, naneste tmavou (nemusí být černá) tužku na vnitřní horní linku a naopak tělovou nebo dokonce bílou na spodní vnitřní linku. Tmavá linka dodá řasám na plnosti a světlá linka vám oči hezky otevře a rozzáří.

Catrice tvářenka (040 Think Pink), Essence oční stíny, L’Oréal True Match make-up

Pandí oči

Asi jste vždycky myslely, že pandí oči nemohou být nic atraktivního. Pojďme to vyvrátit. Černá – černá – černá, to jediné vám stačí ke štěstí. Nebo alespoň k osvojení tohoto trendu.

liceni-3

Linkou orámujte celé oko, popadněte černý stín a můžete začít. Stíny roztírejte do ztracena, dokud nebude vše podle vašich představ a je to. Jestli vás samotná černá nebaví, přidejte akcent barvy do vnitřního koutku oka nebo trochu třpytek na večerní líčení. Nezdá se to, ale černá dá krásně vyniknout barvě vašich očí. Rozhodně stojí za vyzkoušení!

3-produkt
L’Oréal gelové linky, L’Oréal Color Infaillible oční stíny (002 Hourglass Beige), Rimmel rtěnka (45), Rimmel Apocalips (600 Nude Eclipse)

Grafické linky

Linky nemusí být nuda ani každodenní stres. Pokusit se namalovat obě oči symetricky je dřina, ale zkuste si s tím trochu pohrát. Je milion možností. Hoďte linku, kam by vás ani nenapadlo ji kdy namířit a máte svůj unikátní look.

liceni-4

Každý má jiný tvar očí a je naprosto běžné, že ani vaše dvě oči nejsou stejné. Tak nevěšte hlavu a naučte se rozumět tomu, co sluší právě vám. Když mi někdo poví, že mu nesluší linky, tak plácá hlouposti, protože pro každého se najde ten správný tvar. Stačí jen trochu experimentovat. A rozhodně se nemusíte omezovat jen na černou barvu. Zkuste modrou, hnědou, zelenou nebo dokonce zářivě růžovou. Je to jen na vás!

Sephora tekuté linky (06 Pool Party), Dermacol linky ve fixu, Dermacol Color Eyeliner (Navy Blue), L’Oreal Super Liner So Couture

Teplé tóny

Tento trend tu není poprvé a nepochybně ani naposled. O produkty v tomto směru není žádná nouze. Obzvláště na podzim téměř u každé značky najdete spoustu líčidel v těchto odstínech. Oranžová, bronzová, měděná, zrzavá, ale klidně i tóny červené.

liceni-5

A nemusíte se omezovat jen na práškové oční stíny. Zkuste stíny v tužce, krémové stíny, třpytivé pigmenty nebo jednoduše oční linky (jak v tužce, tak ty tekuté). Moje oblíbená metoda spočívá v použití stínu v tužce a vrstvení ostatních pigmentů a práškových stínů navrch. Hezky se tak přilepí k bázi a během dne/večera se nikam ani nehnou.

Maybelline paletka očních stínů (22 Bronze Drama), Rimmel stíny v tužce (100 Rose Gold)

Takové barvičky sluší bezpochyby všem, ale musím zdůraznit, že na světlých (modrých, šedivých, zelených…) očích vypadají božsky. Tyto teplé tóny vyzvednou barvu vašich očí do výšin.

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut