- Reklama -

S The 1975 jste na koncertech obvykle ochutnali čokoládu (Chocolate) a sex (Sex). Teď vás donutí zamyslet se nad sebou a dát si druhou šanci (Give Yourself a Try), nebo vám připomenou, že není nejlepší nápad volat jednou, dvakrát a už vůbec ne třikrát svému ex (TOOTIMETOOTIMETOOTIME). Ale ruku na srdce, kdo to nikdy neudělal? Dokážou se vám zkrátka dostat do hlavy (Inside Your Mind).

Každé album by mělo být něčím výjimečné. Originalita. Příběh. Poselství. Jedny z nejdůležitějších věcí, které průměrné popové album v okamžiku posunou o několik levelů výš, až na okraj alternativního indie rocku. A tohle všechno A Brief Inquiry into Online Relationships má.
Co kdyby někdo napsal báseň, nechal ji přečíst mužským hlasem Siri a přidal hudbu jako vystřiženou z romantického filmu? Spojte to a vyjde vám The Man Who Married A Robot / Love Theme aka zhudebnění zvláštního vztahu mezi mužem a internetem. Originalita je zkrátka něco, co téhle britské skupině rozhodně nikdy nechybělo.

Sex, drogy a úzkost

Slova ‚Collapse my veins wearing beautiful shoes, It’s not living if it’s not with you‘ jsou takovou menší terapií pro drogově závislého Mattyho. V písničce Be My Mistake se pak asi najdou ti, kteří pořád nevědí, co vlastně chtějí, stejně jako Sincerity Is Scary si oblíbí všichni, co se svoje úzkosti snaží schovat za ironii a cynismus. Příběhy.
Z takové Love It If We Made It zase udělali něco jako sociální hymnu, jejímž prostřednictvím nepříliš pozitivním způsobem popisují naši moderní společnost. Jejich slova ‚Jesus save us, Modernity has failed us‘ jsou jasným voláním o pomoc.

Nejlepší britská kapela

A Brief Inquiry into Online Relationships je již třetí studiové album, kterou The 1975 představili světu. A pokud s prvním albem hrávali po malých klubech, po druhém I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It v roce 2017 vyhráli BRIT Awards jako nejlepší skupina. Co přijde teď? Viděla bych to na volné zpáteční letenky na Mars, nebo něco podobně velkolepého.
Takže se musím přiznat. I po tolika letech, co The 1975 poslouchám, si při jejich písničce Be My Mistake říkám, že bych s radostí byla Mattyho omyl, stejně tak, jako si v duchu pořád přehrávám větu Please Be Naked. Já The 1975 prostě miluju, a vy budete určitě milovat album A Brief Inquiry into Online Relationships.

 

Album: A Brief Inquiry into Online Relationships

Interpret: The 1975
Vydavatelství: Polydor Records

Producenti: George Daniel, Matthew Healy

Skladby: The 1975 // Give Yourself A Try // TOOTIMETOOTIMETOOTIME // How To Draw / Petrichor // Love It If We Made It // Be My Mistake // Sincerity Is Scary // I Like Amerika & Amerika Likes Me // The Man Who Married A Robot / Love Theme // Inside Your Head // It’s Not Living (If It’s Not With You) // Surrounded By Heads And Bodies // Mine // I Couldn’t Be More In Love// I Always Wanna Die (Sometimes)
www.the1975.com

PŘEHLED RECENZE
Originalita
10
Zvuk
10
Atmosféra
10