- Reklama -

Z posledního předávání cen Grammy si Tori Kelly odnesla dva gramofonky za loňské album Hiding Place. Necelý rok po vydání gospelem ovlivněné desky přichází americká zpěvačka s další řadovkou, která, jak název napovídá, je svědectvím skutečných událostí. Inspired by True Events představuje Tori Kelly jako zdatnou skladatelku a znovu také jako majitelku skvělého hlasu.

Zatímco se šestadvacetiletá rodačka z Kalifornie loni stala vdanou paní, její rodiče se naopak rozhodli pro rozvod, což křesťansky založenou rodinou nepříjemně zacloumalo. Právě tyto dvě protichůdné události se staly hlavní inspirací pro nové album.  Jeho autobiografičnost podtrhují čtyři krátké zvukové vložky v podobě autentických nahrávek z rodinného archivu, každé pojmenované podle data pořízení. 

K tomu nejlepšímu, co zpěvačka na novou desku přichystala, patří bezesporu úvodní Coffee. „Závidím tomu šálku kávy, který tě každé ráno líbá,“ zpívá Tori v milém textu za jemného doprovodu akustické i elektrické kytary. V Change Your Mind se zpěvačka snaží o svém štěstí přesvědčit rodiče, pro které je těžké se smířit s odchodem dcery z rodinné domácnosti, a naplno zde předvádí hlasové schopnosti a příjemně nakřáplou barvu. Zbytek desky nabízí skladby, které jsou si navzájem podobné – některé více hravé, některé více melancholické, ale všechny se odehrávají ve středním tempu a jednoduchých kompozicích.

Je pravda, že albu celkově chybí výraznější, rozmanitější melodie nebo jiné zapamatovatelné prvky. Na druhou stranu, Tori Kelly nabízí inteligentní texty ze života. Language vypovídá o zjištění, že v každém vztahu jsou dobré i špatné dny, a to je zcela v pořádku.

Tori Kelly – album Inspired by True Events

V 2 Places Tori vyjadřuje emoční rozpolcenost, Kid I Used To Kow je nostalgickou touhou po dětské nevinnosti a bezstarostnosti. Krásnou tečkou za albem je finální Before The Dawn, nadějeplná balada s precizními vokály. Zpěvaččin projev je natolik příjemný, že si člověk poslech celého alba docela užívá od začátku do konce, byť si některé songy ve výsledku nezapamatuje.

Výrazný podíl na pozitivním dojmu z alba má již zmíněný excelentní hlas interpretky. Už na debutu Unbreakable Smile Tori ukázala, že do semifinále pěvecké soutěže American Idol se před devíti lety neprobojovala náhodou. Jestli vás baví vokál Ariany Grande, Demi Lovato nebo třeba JoJo, pak vás určitě zaujme i Tori Kelly, která se svými kvalitami vyrovná všem zmíněným vrstevnicím. Zvukově album nabízí akustický pop v kombinaci s blues a soulem, což jsou žánry, které hlasu Tori Kelly vyloženě sedí.

Ačkoliv by albu neuškodil nějaký rozverný, svižnější kousek podobný Nobody Love nebo Expensive ze zpěvaččina staršího repertoáru, Inspired by True Events je příjemnou nahrávkou o zdánlivě obyčejných lidských událostech a pocitech, která dokáže chytit za srdce. Tori Kelly je v pozici blonďaté holky s kytarou v ruce a krásným, silným hlasem tak sympatická, že si její po zbylých stránkách vlastně průměrná třetí deska zaslouží aspoň o půl hvězdičky navíc.

 

HUDEBNÍ ALBUM: INSPIRED BY TRUE EVENTS

Interpret: Tori Kelly
Datum vydání: 9. srpna 2019
Produkce: Dante Jones, Jimmy Napes, Mike Elizondo, Noel Zancanella, Tori Kelly
Tracklist: Coffee / 12/16/1992 / Change Your Mind / Language / 2 Places / 8/28/1997 / Kid I Used To Know / Pretty Fades / 3/2/1991 / Sorry Would Go A Long Way / Actress / The Lie / Until I Think Of You / 3/26/1994 / Your Words / Before The Dawn
Cena: cca 280 Kč
WWW: www.torikellymusic.com

PŘEHLED RECENZE
Originalita
6
Zvuk
7
Atmosféra
8