- Reklama -

V koutku duše jsem doufal, že angažování Ryana „Deadpoola“ Reynoldse značí, že snímek nebude úplně cílit na nejmladší publikum. Opak je pravdou. Přestože Pokémon: Detektiv Pikachu v trailerech naznačoval trochu komediálnější jízdu, expert na filmy pro děti – režisér Rob Letterman – nakonec vytvořil snímek hlavně pro nejmenší diváky.

Tim Goodman je čerstvě dospělý mladý muž, který úspěšně započal práci v pojišťovnictví. Pokémony, jež v mládí miloval, teď již moc v lásce nemá a nejradši by zbytek života strávil na maloměstě, kde vyrůstal u babičky. Jeho životní plány se změní ve chvíli, kdy zjistí, že jeho otec – detektiv, kterého dlouhou dobu neviděl – zmizel. Po příjezdu do moderní metropole Ryme City se setkává s otcovým parťákem, Pokémonem Pikachu. K jejich překvapení oba rozumí tomu, co říkají. Díky tomu mohou efektivně spolupracovat a vyšetřit záhadu zmizení svého nejbližšího.

Snímek tahá z průměru především Ryan Reynolds…

Získání kanadské herecké hvězdy pro dabování nejpopulárnějšího Pokémona byla výhra především z hlediska propagace filmu. Pokémon: Detektiv Pikachu zaujal největší pozornost filmového světa právě až s nástupem Ryana Reynoldse, který patří v současnosti mezi nejoblíbenější herce. Po zhlédnutí je však nutno dodat, že podepsání filmového Deadpoola bylo i výhrou castingovou.
Úvod Lettermanova nejnovějšího výtvoru začíná ještě relativně vtipnou scénkou s Pokémonem Cubone, poté však přichází poměrně nudná dvacetiminutovka, kterou naruší až Pikachu na scéně. Společně s ním se probouzí celý film a příběh se trochu hne kupředu.

…a přehlídka oblíbených Pokémonů

Velkou zbraní v boji za úspěchem filmu je samozřejmě celosvětový fenomén, okolo kterého se film točí a opírá – Pokémoni. Sám patřím do generace, která zažila na základní škole kšeftování s kartičkami těchto japonských příšerek, proto věřím, že film přiláká do kin i dospělé jedince, aby nostalgicky zavzpomínali na dětství.

Nejvíce prostoru na plátně mezi Pokémony dostává pochopitelně Pikachu. Ovšem kratší či delší časy si ukrojili i Bulbasaur, Psyduck, Snubbul, Charizard či zmiňovaný Cubone. Pokémonských cameí je v tomto snímku daleko více a tvůrcům se v určité míře podařilo, aby se vizuálně drželi předlohy a zároveň si dali práci, aby Pokémon: Detektiv Pikachu nepůsobil jako jedna velká digitální slátanina.

Nesympatický hlavní hrdina a předvídatelný děj

Trochu nešťastná volba padla na výběr herce pro hlavní roli. Justice Smith je velmi nevýrazný, a ne každému přilne k srdci. Nulové charisma nedokáže vyvážit hereckým talentem. Sice zde není tolik scén, kde by bylo zapotřebí charakterního herectví, ale ani v tom málu se Smith nedokázal prosadit.

Zbytek hereckého osazenstva je však velmi zajímavý. Letterman obsadil herecké persony Billa Nighyho nebo Kena Watanabeho. V jedné menší roli se mihla také zpěvačka Rita Ora. A v roli Smithova ženského protějšku, novinářky Lucy, se zaskvěla sympatická Kathryn Newton.
Příběh působí, že je vycucaný z prstu, protože všechny záhady dokážete vyřešit během první půlhodiny a ani nemusíte znát veškerá fakta. Zároveň mě scény, které měly vyvolávat smutek, spíš rozesmívaly, což také není dobrou reklamou. Jelikož se však jedná o film pro celou rodinu, kde se neumírá a vše končí dobře, musíte s tímto faktem do kina i jít.

Odpoutejte se od všech myšlenek, nepřemýšlejte nad příběhem a užijte si malou roztomilou příšerku s hlasem Ryana Reynoldse společně s hromadou ostatních Pokémonů, které děti milují všude po světě.

 

Film – Pokémon: Detektiv Pikachu

Režie: Rob Letterman
Scénář: Dan Hernandez, Benji Samit, Rob Letterman, Derek Connolly
Střih: Mark Sanger, James Thomas
Kamera: John Mathieson
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Ryan Reynolds, Justice Smith, Kathryn Newton, Bill Nighy, Ken Watanabe, Chris Geere, Rita Ora, Suki Waterhouse, Karan Soni, Josette Simon, Alejandro de Mesa, Simone Ashley, Diplo, Omar Chaparro, Kadiff Kirwan, Ikue Ótani, Benjamin Coakley, Daniel Eghan, Fiona Hardingham
www.vertical-ent.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
4
Herecké výkony
7
Vizuální zpracování
8
Hudba
8