Britská hudební scéna má další ženské eso v rukávu. Po debutovém albu Dua Lipy přišel čas na konci dubna i na její starší kolegyni. Zpěvačka Anne-Marie se dostala do podvědomí českého publika především spoluúčastí na hitu Rockabye od Clean Bandit. Do rádia se postupně dostaly i její sólové písničky jako Ciao Adios nebo Friends, na které se podílel DJ Marshmello. Tyto hity, ale i řada dalších, nemohly na jejím debutovém albu Speak Your Mind chybět.

Při rozhovoru pro Bazaar na začátku května vzpomínala na pro ni důležitý rok 2002, kdy vyšla legendární píseň od Britney Spears Oops!…I Did It Again nebo album Stripped od Christiny Aguilery. Zmíněné album pro ni znamenalo důležitý zlom. „Mohli jste to poslouchat a cítit se silnější po každé písničce. Doufám a přeju si, aby se lidem dělo to samé i s mým albem.“ Povedlo se jí to ale?

Anne-Marie (Zdroj fotografie: Warner Music)

Album otevírá hypnotická a nabitá Cry. Hned po prvních tónech jste příjemně naladěni na zpěvaččin styl hudby a celí natěšení se přesouváte k další písničce. Tou je Ciao Adios, která skvěle pokračuje v dobře našlápnutém začátku. Právě tento hit se zatím možná nejvíce zaryl do podvědomí z její sólové dráhy. Důvod je jasný – příjemná píseň, která vám nenásilně zní v uších ještě nějaký ten čas. V silném začátku pokračuje Alarm, což byl první vydaný singl z alba.

Druhou polovinu desky otevírá Friends s DJem Marshmello. Ta je i nejsilnější písní celé druhé části. Za pozornost ještě stojí 2002, na které se podílel i Ed Sheeran. Zbytek už je jen výplní, aby byl dostatečný počet písniček. Bad Girlfriend nebo Heavy jsou poměrně tuctové písničky z popového mainstreamu, které zapadnou stejně rychle, jako vyšly.

Navíc se jedna podobá druhé jako vejce vejci a tím pádem velmi lehce splynou. Především v této části desky je použito až moc umělého zvuku a zbytečných efektů.
Anne-Marie má úžasný hlas a je škoda takto okrádat posluchače. Další otázkou je, jak budou tyto umělé písně fungovat na živo. Už na desce je to nuda.
Nejde ale zatracovat album pro několik tuctových písniček. Celá deska má pár opravdu světlých okamžiků, které si určitě najdou místo ve vašem playlistu.

Kde to nezachrání melodie, která někdy v písních chybí, pomůže skvostný hlas zpěvačky. Jedná se o zajímavý a docela hluboký hlas, který si snadno zapamatujete a poznáte ho na první poslech.
Světlo světa spatřila další deska, která svůj potencionál trochu pohřbila kvůli stopáži.

Anne-Marie (Zdroj: Warner Music)

Kdyby se pár písniček vypustilo, vznikla by úžasná deska, kterou byste si pouštěli stále dokola. U mě se tak přání Anne-Marie, abych se po každé písničce cítila silnější, nepovedlo.

Ano, v paměti mi zůstanou ty skvělé skladby, které se na albu objevily. Bohužel už jsem je ale znala, než album vydala. V podstatě všechny písničky, které za něco stojí, vyšly již jako singly. Příště by mohla více věřit svému hlasu a ubrat na elektronice. Její tvorbě by rozhodně slušelo více opravdové, nikoliv umělé hudby.

 

Album: Speak Your Mind

Interpret: Anne-Marie
Datum vydání: 28. 4. 2018
Celková stopáž: 42:08
www.musicrecords.cz

PŘEHLED RECENZE
Originalita
8
Zvuk
5
Atmosféra
7