Nová série Doctor Strange pobaví pořádnou dávkou nadpřirozena

187

Po Strážcích galaxie a Deadpoolovi přišel čas na další sérii od nakladatelství Crew. Tentokrát se ke slovu dostala jedna z nejnověji zfilmovaných postav od Marvelu, Doctor Strange. Jak už možná mnozí ví z filmového zpracování, jedná se o postavu, která s sebou nese dávku nadpřirozena a pořádnou porci zábavy. A v komiksu se to potvrdilo.

Už z obálky poznáte, že se bude jednat o něco jedinečného. A po pár stránkách jste pohlceni do příběhu, který přečtete jedním dechem. Ale pěkně popořádku.
Setkáváme se s postavou doktora Stevena Strange už v čase, kdy se stal Nejvyšším mágem na Zemi a získal si respekt i ostatních čarodějnických stvoření z různých dimenzí.

Jeho běžnou rutinu, kdy se stará o bezpečí Země před invazemi z jiných dimenzí a před dalšími nadpřirozeným nebezpečím, naruší nečekané události. Na Zemi se objevují stvoření, která zde běžně nemají co dělat. Magie ztrácí na síle a mágy někdo likviduje. Kouzelný svět je v ohrožení. A jediný, kdo ho může zachránit, je Doctor Strange s jeho věrným pomocníkem Wongem.

Byla by škoda vyzradit vám z příběhu více. Navíc je to složité na vysvětlení – komiks je lepší přečíst si sami a pocítit ten závan nečekaného nadpřirozena. A že vás překvapí, co se ne Zemi může skrývat. Příběh zaujme už od první stránky a nepustí vás, dokud komiks nepřečtete do poslední bubliny.

Kresby nejsou tolik vyumělkované, vypadají, jako by vznikly někdy v minulém století. Pokud preferujete starší typ maleb, je to něco pro vás. Zajímavá je práce s barevným kontrastem a vyobrazení jiných dimenzí. Každá má svou speciální podobu, a i s nestvůrami si tvůrci nesmírně vyhráli. Komiks je plný barev i ztřeštěných nápadů… zkrátka je zde vše, na co si jen vzpomenete.

Lidská fantazie nezná své meze.
Série má velice dobře našlápnuto. Tvůrci načrtli linku příběhu, u kterého se nemůžeme dočkat pokračování. Otevřený konec netrpělivosti nepomůže. Na další část příběhu si ale musíme počkat až do srpna letošního roku. Jedná se o komiks s nádhernými, zajímavými a barevnými kresbami oku lahodícími, a napínavým příběhem, který vás nenechá v klidu. Jestli nějaký komiks doporučit, tak pak rozhodně nového Doctora Strange.

 

Doctor Strange 1: Cesty podivných

Scénář: Jason Aaron
Kresba: Chris Bachalo
Obsahuje sešity: Guardians of the Galaxy, vol. 3, č. 4-10
Překlad: Kateřina Tichá
Cyklus: Doctor Strange
Autorka fotografií v článku: Sára Chalupová
Počet stran: 136
Formát: 258×168 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: duben 2017
Cena: 269 Kč / 329 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
10
Kresba
10
Zpracování
10