Legendární skupina Korn to zase dokázala. Dne 4. února vydala nové, v pořadí čtrnácté album s názvem Requiem a potvrdila, že i přes svou téměř třicetiletou existenci rozhodně nepatří do starého železa. 

Kapelu Korn určitě netřeba blíže představovat, tito průkopníci nu-metalu už dokonce několikrát hráli v Čechách, a pokud nezasáhne vyšší moc nebo zákeřnější varianta covidu, uskuteční v květnu v Praze svůj další koncert. Už samotný název jejich nového alba napovídá, že ani tentokrát nenahráli sluníčkové a optimistické odrhovačky a stylově jedou po starých osvědčených kolejích, a to navzdory lehce pozitivnímu názvu prvního vypuštěného songu Start the Healing, který byl zveřejněn v listopadu loňského roku. Co lze tedy v Requiem najít? V celkem devíti písních lehce přes půl hodiny silných basů, skvělých melodií a charakteristicky zabarveného hlasu frontmana Jonathana Davise, tedy typické Korny tak, jak je známe a milujeme.

Konec konců, pokud máte na kontě tolik desek, jako tato metalová legenda, a miliony fanoušků, kteří vás zbožňují takové, jakými jste, nemáte důvod cokoliv měnit. Při poslechu některých písní alba se tedy možná neubráníte dojmu, že už jste od nich něco podobného slyšeli. U posledního songu desky Worst Is on Its Way si během Davisových hlasových kreací nelze nevybavit jejich slavnou přes dvacet let starou Freak on a Leash z konce minulého milénia, která sice není jedinou písní, kde tyto své scatové riffy ve zpěvu Jonathan uplatnil, je ale asi tou nejslavnější. Vedle agresivnějších kousků (Hopeless and Beaten, Penance to Sorrow) jsou zastoupeny i písně s podmanivými melodiemi, které se vám nebezpečně rychle vpálí pod kůži (Let the Dark Do the Rest, Start the Healing), většina songů je ale metalicky tvrdá a melodicky výrazná zároveň, což je ostatně pro Korny typické. Rozhodně lze tedy konstatovat, že Requiem není hřebíčkem do rakve reputace této proslulé metalové kapely.

HUDEBNÍ ALBUM: REQUIEM

Vydáno: 4.2.2022
Celkový čas: 32:36 
Skladby: Forgotten, Let The Dark Do The Rest, Start The Healing, Lost In The Grandeur, Disconnect, Hopeless and Beaten, Penance To Sorrow, My Confession, Worst Is On Its Way
www.umusic.cz

PŘEHLED RECENZE
Originalita
8
Zvuk
10
Atmosféra
10
recenze-korn-requiemSkupina Korn se svým albem Requiem opět trefila do černého a předvedla, že je pořád svá, temně nu-metalová. Po třinácti albech už prostě ví, jak potěšit fanoušky.