- Reklama -

Boj s nemocí lupus a transplantace ledviny, veřejně probírané rozchody se známými zpěváky… Od vydání alba Revival v roce 2015 si Selena Gomez prošla mnohým. Své zážitky se zpěvačka rozhodla promítnout do nové desky Rare, kterou sama Selena na Twitteru popsala jako svůj deníček z posledních let. Je ale album opravdu tak působivé, jak bychom od osobního díla mohli čekávat?

Ústředním tématem alba je láska zpěvačky k sobě samé a vědomí vlastní hodnoty, což odráží už úvodní skladba nesoucí název celého alba. Díky výrazné basové lince Rare připomíná song Bad Liar z roku 2017, který je součástí deluxe verze alba. Přestože Rare byla zvolena třetím singlem, mnohem hitovější potenciál má následující Dance Again. Funky elektro-popová skladba s nakažlivou melodií patří mezi to nejlepší, co album nabízí.

K dobrým momentům desky se řadí také dvojice singlů Look At Her Now, který trochu kazí pouze bezeslovný refrén s broukáním zpěvačky, a něžná Lose You To Love Me. V této osobní baladě, na jejíž produkci se podílel i Finneas, Selena uvěřitelně prodává emoce, a není divu, že právě tato skladba je vůbec její první, se kterou dosáhla ve Spojených státech na první místo v žebříčku Billboard.

Na desce znovu nechybí ani latinské rytmy, které americké interpretce prostě sedí. To potvrzuje skvělý zábavný song Ring, připomínající megahit Havana od Camily Cabello. Ring evokuje atmosféru burleskního klubu a ukazuje hlas Seleny v zajímavých nových barvách. Vliv latinské hudby je znát i v taneční Let Me Get Me s chytlavým refrénem. Za zmínku stojí také Vulnerable s prvky tropical house music, ve které zpěvačka mluví o své zranitelnosti.

Podobně jako předchozí album Revival, také Rare je opět produkčně minimalistické, a přestože je zvuk alba poměrně různorodý, jako celek působí deska kompaktně. Na druhou stranu, album má tendenci nudit, a to zejména ve své druhé polovině. Kinda Crazy oživují alespoň trubky, ale například Fun je, navzdory svému názvu, tím nejméně záživným songem z celé desky. Problémem je i fakt, že refrény v několika skladbách se vnitřně velmi opakují, jsou až příliš prosté, a textově tedy album nepůsobí tak obsáhle.

Pro Selenu Gomez představuje Rare novou (a snad také radostnější) životní kapitolu. Deska by si však zasloužila být silnější a podmanivější. Rare není špatným albem, ale ani vynikajícím. Nabízí lehký, jemný pop, který se poslouchá dobře, ale nepřináší nic převratného či velkolepého. Ve výsledku je tedy Rare příjemným průměrem.

ALBUM: RARE

Interpret: Selena Gomez
Datum vydání: 10. ledna 2020
Produkce: Louis Bell, Jon Bellion, Billboard, BONN, Mike Dean, Dot da Genius, Sean Douglas, Finneas, The Futuristics, Alex Hope, Jonas Jeberg, Kid Cudi, Ian Kirkpatrick, Kygo, Johan Lenox, Marshmello, Mattman & Robin, Albin Nedler, Ojivolta, David Pramik, Ben Rice, Plain Pat, Simon Says, Sir Nolan, The Arcade, The Monsters and the Strangerz, Watt, Rami Yacoub
Skladby: Rare / Dance Again / Look At Her Now / Lose You To Love Me / Ring / Vulnerable / People You Know / Let Me Get Me / Crowded Room (feat. 6LACK) / Kinda Crazy  / Fun / Cut You Off / A Sweeter Place (feat. Kid Cudi)
Cena: cca 330 korun
www.selenagomez.com

PŘEHLED RECENZE
Originalita
5
Zvuk
6
Atmosféra
5