The Neighbourhood poslouchám intenzivně už několik let, Jesse Rutherford je jeden z těch lidí, jehož plakát bych si klidně pověsila vedle postele, a jejich písničky mě dokáží jak rozbrečet, tak i nabít pozitivní energií. A Sweater Weather si prostě každý zaslouží alespoň jednou slyšet naživo.

The Neighbourghood

Sympatičtí Američané si na vyprodaný pražský koncert přivezli hned dva předskokany: zpěváka a rappera z Kalifornie – The Yeek, jehož vystoupení lehce připomíná britské The XX, a kteří si okamžitě získali čestné místo v mém playlistu.

Yeek

Druhý support, Health z Los Angeles, už tolik neohromili. Pánové zahráli velmi ostrý experimentální rock, což není úplně můj šálek kávy. Sledovala jsem však i lidi kolem sebe a nešlo si nevšimnout, že jsem nebyla jediná, kterou právě probíhající show na pódiu zaskočila. Ale i přesto, že se zpěv často ztrácel v samotné hudbě, můžu s čistým svědomím říct, že se v publiku našlo několik fanoušků, kteří si koncert užívali plnými doušky.

Health

Intro znamená život

Krátce před jedenáctou se konečně objevili The Neighbourhood. Koncert zahájili písničkou How, která byla díky svému dramatickému začátku naprosto dokonalým intrem, a když se do toho frontman kapely Jesse začal houpat na stropním mikrofonu, nikdo z pódia nespustil oči. Zazněla řada skladeb z nejnovějšího alba Hard To Imagine The Neighbourhood Ever Changing. Dust, 24/7 i Scary Love. Nechyběly však ani highlighty z jejich dřívější tvorby jako Prey (nemůžu si pomoct, ale neskutečně mi celou atmosférou připomíná české Lake Malawi) nebo Daddy Issues.

Neighbourghood

One love, two mouths

A to nejlepší na konec? Předposlední Sweater Weather doslova ovládla celý večer a v jednu chvíli úryvky písně zpívali úplně všichni – kapela, fanoušci, security, obsluhující na baru i šatnářky.

Koncert The Neighbourhood jsem si moc užila, stejně jako kapela i většina fanoušků: spokojené výrazy v obličejích, poskakování, zpívání (a někdy i křičení) toho byly důkazem. Je škoda, že hlavní hvězdy večera tentokrát vynechaly přídavek a co jim rozhodně strhává body dolů, je chabá komunikace s publikem.

 

Neighbourhood @ Forum Karlín, Praha