Rival Sons předvedli v ROXY živelnou show

- Reklama -

Američtí Rival Sons si pomalu budují silnou fanouškovskou základnu a na svých koncertech si dávají opravdu záležet. Do ROXY se na ně přišlo podívat zapálené publikum, které se dovedlo hlasitě odvázat a vděční Rival Sons se jim za to odměnili skvělou show. Energií nabitý klub se rozvibroval do základů pod náporem svižných riffů, návykových refrénů a chytlavých melodií, a k tomu jsme dostali i řadu speciálních světelných a kouřových efektů, jak u podobných koncertů bývá zvykem.

Předskokany jim dělala nevázaná kapela The Sheepdogs, která svou rozdivočelost potvrdila od samotného začátku, když členové skupiny na podium nastoupili s pivem v ruce a s hrdostí na rtech. Kapela byla nečekaně hravá, na pódiu se vyřádila a obšťastnila publikum několika sóly, melodickými refrény i rozradostněnými grimasami.

Jejich rockový blues zafungoval a přítomné pěkně rozvášnil. Úžasná byla i jejich všestrannost. Každý člen zvládl doprovodný zpěv, zatímco bravurně ovládal svůj vlastní hudební nástroj.

Skutečným přeborníkem je jejich klávesák – dovede zpívat, hrát na trombon i tamburínu, a dokonce i elektrickou kytaru a celkově to vypadá, že by si mohl založit vlastní kapelu, kdyby mu narostlo o několik párů rukou navíc.

Následovala krátká pauzička a pak už na podium za bouřlivého potlesku davu nedočkavců vtrhli Rival Sons. Celé publikum bylo ozářeno reflektory, takže si členové kapely mohli hojně vychutnat nadšené výrazy a usmívající se tváře všech přítomných. Za vřelé přijetí se kapela ihned odměnila a začala peckou Back in the Woods z posledního alba Feral Roots. Okamžitě sklidili jásavý potlesk doprovázený povzbuzujícím pískotem a bylo jasné, že přítomné čeká vzrušující zážitek.

Rival Sons se rozjeli a nezpomalovali. Následovaly známé písně jako Pressure and Time nebo Electric Man, občasně proložené pomalejšími fláky na uklidněnou a samozřejmě mnohými songy z posledního alba.

Jejich vystoupení bylo podpořené dávkou světelných efektů a kouřové mlhy a z pódia se vinula neutuchající vlna energie, která se rychle rozšířila mezi všechny přítomné. Jay Buchanan, frontman kapely, není žádný suchar, který by jen klapal pusou a tupě jako solný sloup postával a čekal, až to bude mít za sebou. Naopak, je dynamický, živý, běhá, skáče, kope kolem sebe jako karatista a pohrává si s mikrofonem, jako by se s ním narodil.

Krom toho dokáže hravě splynout s hudbou, jeho pohyby jsou velmi typické a originální. Taktéž zvládá práci s publikem, ale v tomto případě se ani nemusel moc namáhat, přítomní posluchači jeho, a přirozeně i celou kapelu, hltali od samého začátku. Publikum spolupracovalo, tleskalo, zpívalo a kapela je k tomu ani nemusela vybízet.

Úžasná atmosféra tak nasvědčovala tomu, že do komorního klubu přišli vesměs jen opravdoví fandové a nadšenci, kteří si chtěli primárně užít čas strávný se svými oblíbenci. I tak se ROXY celkem snadno zaplnila, nabito bylo na balkonech. Rival Sons během vystoupení několikrát „celé“ Praze poděkovali za neskutečné souznění a pozitivní energii, kterými klub naplnila.

Na samotný závěr si připravili sborově laděné Shooting Stars, kdy díky snadným ale krásným veršům definitivně rozezpívali většinu publika. Tečka za koncertem proběhla v podobě rytmické písně Keep on Swinging, ve které je publikum taktéž hlasitě podpořilo.
Koncert Rival Sons v ROXY byl kvalitní, nabídl pozoruhodnou atmosféru a v řadě z nás zanechal silný zážitek.