Ochutnávka kinematografie exotického východu

396

Jihokorejský film Parazit sklízí úspěch jak u filmových kritiků, tak i u diváků. Rozhodně není jediným kvalitním asijským snímkem s originálním a nápaditým námětem. Asijská kinematografie pracuje s emocemi a v divákovi dokáže vyvolat neskutečné reakce. Ať jde o akci nebo romantiku, Asiati rozhodně vědí, jak dělat filmy. 

Oldboy

Oh Dae-su žije normálním životem, má rodinu a práci. Jednoho dne se probudí v neznámé místnosti a zjišťuje, že byl unesen, bohužel neví proč. V televizi uvidí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavní podezřelý. Po dobu patnácti let plánuje svoji vlastní pomstu a útěk, ale je znovu unesen, tentokrát na svobodu. Má zodpovědět dvě otázky: Proč byl unesen a proč byl poslán na svobodu?

Pečeť vraha

Film je natočen podle skutečných událostí, kdy bylo ve městě Hwaseong v letech 1986-1991 znásilněno a zavražděno 10 žen. Detektiv Park Doo-man se setkává s doposud nevídaným případem. Byly nalezeny už dvě zavražděné ženy, které byly znásilněny a pachatel nebyl nalezen. Vyšetřovací metody jsou zastaralé, a tak mu na pomoc přijíždí detektiv z hlavního města Seo Tae-yoon. 

Be with you

Malý Yuji díky obrázkové knize věří, že se jeho matka Mio vrátí za deštivého dne. Myslí si, že zemřela právě kvůli němu. Jeho otec Takumi se s ním vydá na procházku lesem, kde naleznou ženu. Takumi nedokáže uvěřit, že nalezená žena je jeho Mio, ale bohužel ztratila své vzpomínky.

The Outlaws

Ma Suk-Do a jeho policejní tým udržuje mír a pořádek mezi gangy v ulicích Soulu. Prach v Čínské čtvrti rozvíří nový gang, který praktikuje brutální metody a začne ovládat prakticky celou čtvrť během velmi krátké doby. Ma Suk-Do má tedy jediný úkol – najít vůdce Jang Chena a uvést vše pokud možno do normálu. 

Až na doraz

Policejní detektiv Go Gun-su má starostí až nad hlavu. Uprostřed pohřbu jeho matky přichází telefonát, že jeho tým vyšetřují kvůli korupci. Rozrušený Go spěchá zpět na oddělení, ale stane se nehoda a srazí bezdomovce. Jak se zbavit těla, když jste zkorumpovaný policista s trochou alkoholu v krvi? A co když bezdomovec nebyl obyčejný bezdomovec?

Zavěste červené lucerny

Nacházíme se ve dvacátých letech v severní Číně. Songlian, devatenáctiletá dívka, která je vychovávána k tomu, aby poznávala svět, se po smrti otce ocitne v bohaté rodině Chenů a stává se z ní čtvrtá manželka domu. Zpočátku se nemá špatně, ale po chvíli zjišťuje, že ostatní manželky soupeří o náklonnost pana Chena.

To Live/Huo zhe

Xu Fugui kvůli hazardu ztrácí nejen svůj majetek, ale i manželku a děti. Vztah se mu podaří urovnat a začnou vést klidný rodinný život. V Číně nastanou obrovské změny a my můžeme sledovat rodinnou ságu během období Občanské války nebo nástupu komunismu. Rodina čelí nejen těmto výzvám, ale také osobním tragédiím. 

Hyeong/My Annoying Brother

Mladý a nadějný judista Doo-young si při zápase poškodí zrak a bohužel oslepne. Této „šance“ využije jeho starší nevlastní bratr Doo-shik k tomu, aby ho propustili z vězení a on se mohl o svého nemohoucího brášku starat. Jejich společný život je ze začátku trnitý, ale nakonec se bratři sblíží. Ovšem bohužel nic netrvá věčně.

3 Idiots

Raju, Farhan a Rancho jsou tři obyčejní kluci, kteří přišli studovat inženýrství na ICE v Dillí. Každý má pro studium své důvody, ale vysokoškolský život si dokáží společně zpříjemnit. Oproti nim stojí jejich profesor Virus se vzdělávacím systémem, jenž má své mouchy a studentům ničí život.

The Secret Reunion

Severokorejský tajný agent Ji-won má za úkol jediné – odstraňovat zrádce KLDR. Pod vedením známého agenta se jménem „Stín“ má zajištěnou bezpečnost a návrat ke své rodině. Lee Han-gyoo proti jejich skupině vede vyšetřování a snaží se je marně dopadnout. Jedna mise změní osudy všech. Z Ji-wona se stává zrádce a Han-gyoo je propuštěn. Jejich cesty se po letech střetávají.