10 knih, kterými potěšíte něžné pohlaví

335

Počasí venku za oknem přímo vybízí k tomu zachumlat se do deky, uvařit si dobrý čaj a ponořit se do děje nějaké knížky. Pokud hledáte tip na zajímavý příběh, vyzkoušejte náš seznam 10 knih pro ženy. Dobře poslouží také všem, kteří hledají „papírový“ vánoční dárek pro své ženy, dcery, maminky, sestry, babičky, kamarádky… 

Markéta Lukášková: Majonéza k snídani 

Tvorba Markéty Lukášové se liší od toho, co běžně známe. Autorka s humorem a nadhledem sleduje pocity hlavních hrdinek. Její postavy jsou ženy nejrůznějšího věku i postavení. 
Ve své novince, Majonéze k snídani, se Ema, hlavní protagonistka tohoto příběhu, rozhodne zkoumat lásku. Proč jejich rodiče opustila? Proč babička žije s dědou, který jenom trápí celou rodinu? 
Nezapomeňte ani na předchozí knihy Markéty Lukáškové. Za přečtění stojí Losos v kaluži, Vlaštovka v bublině i Panda v nesnázích. 
Všechny knihy seženete v Knihy Dobrovský za 239 kč. 

Kateřina Tučková: Bílá Voda 

Kateřina Tučková se zapsala do literárního světa knihou Žitkovské bohyně. Letos představila novinku Bílá Voda. Nenechte se odradit rozsahem. Román o ženách, víře a zlu přináší zajímavý příběh spjatý s reálnými událostmi kolem ženského kláštěra v Bílé Vodě. Právě sem, stejně jako stovky poutníků v minulosti, přichází Lena Lagnerová. Co hledá mladá žena v kláštěře uprostřed hor? Jaká minulost obchází zdi kláštěra? 
Odpovědi na otázky najdete na pultech Nakladatelství Host za 599 kč. 

Karla Kubíková: Hájovna 

Kniha Hájovna nese podtitul Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce. Děj se odehrává v roce 1985. Hlavní hrdinka Linda žije se svým manželem uprostřed vojenského prostoru. Shodou nešťastných náhod se ocitá ve vězení. Jak tento fakt ovlivní její vztah s dcerou? A mužem? Bude její návrat na hájovnu návratem k předchozímu životu, nebo je vše nenávratně ztraceno? Knihu o lásce, vztazích i zrůdném komunistickém režimu najdete na pultech Knihy Dobrovský za 249 kč. 

Linda Bartošová: Novinářky 

Je libo trochu jiný žánr? Zkuste Novinářky. Česká mediální scéna pohledem žen, které mají zásadní vliv na její podobu. Moderují zpravodajské pořady, vedou velké mediální domy, píšou o tématech, která hýbou světem. Jaké překážky musely ve své kariéře zdolávat a kde berou motivaci? O těchto a dalších otázkách si s nimi povídala Linda Bartošová, bývalá moderátorka České televize, nyní autorka přelomového pořadu Krása na Radiu Wave. Seženete v knihkupectví Luxor za 349 kč. 

Michaela Klevisová: Zmizela v mlze 

Žánr detektivek se už desítky let těší velké oblibě. Pozadu nezůstává ani česká literární scéna. Zajímavou sérii detektivek přináší Michaela Klevisová. Hlavním hrdinou jejích detektivek je vyšetřovatel Josef Bergmann. Ten chtěl strávit klidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…

Ideální základ správné detektivky. Vraha, i knihu najdete v Albatrosmedia za 229 kč. 

Delia Owens: Kde zpívaji raci 

„Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, ‚holce z bažiny. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou.“ Takto zní anotace k bestselleru Kde zpívají raci. Prozrazuje málo, ale my rozhodně doporučujeme tuto netradiční knihu. Až ji přečtete, můžete rovnou vyrazit na její filmovou adaptaci do kina! Kde zpívají raci sežene například u Nakladetelství Jota za 349 kč. 

Brit Bennett: Matky 

Ve středu příběhu stojí dva nesourodí hrdinové – Nadia Turnerová je krásná, avšak rebelující a smutkem zmítaná sedmnáctiletá dívka, Luke Sheppard je syn místního pastora, který býval fotbalovou hvězdou. Zranění ho ale přimělo skončit a teď obsluhuje v bistru. Krátký románek, který měl pouze zahnat nudu maloměsta, skončí těhotenstvím. Tajemství a milostný trojúhelník kulminují a nutí všechny zúčastněné k zásadní otázce – co by bylo, kdyby se rozhodli jinak? Zbytek příběhu najdete na pultech Kosmas za 339 kč. 

Glennon Doyle: Nespoutaná 

Plná bolesti a žalu, ale i krásy a lidského humoru. Taková je kniha Nespoutaná, v níž se autorka Glennon Doyle vypisuje ze syrovosti trpkého ženství prostoupeného závislostí, poruchou příjmu potravy, depresemi i rozpadem manželství. Inspirativní zpověď může motivovat, nebo jenom pobavit a odvést pozornost od vlastních problémů. Každopádně dává čtenářům naději na katarzní oproštění a pomáhá nám uvědomit si vlastní hodnotu, půvab a vnitřní lásku, s jejichž pomocí máme konečně šanci vymanit se ze svých klecí. Najdete v Knihy Dobrovský za 319 kč. 

Susanna Leonadová: Marie Curie Skłodowská – Odvaha snít 

Inspirativních příběhů o ženách není málo a určitě jich nikdy nebude dost. Jednou takovu osobností bezpochyby byla i Marie Curie. Kniha nese zásadní heslo: Snít nestačí, je třeba si sny i plnit. Tímto heslem se řídila i sama Skłodowská a skrz její příběh se k němu snaží motivovat autorka knihy, Susanna Leonardová. Pokud se chcete seznámit s životem i myšlenkami legendární vědkyně, zajděte do knihkupectví Martinus. Knihu seženete už za 349 kč. 

Shari Lapena: Nepříliš šťastná rodina

Na závěr přinášíme opět detektivku. Shari Lapena je mistryní v detektivkách a thrillerech. V nejnovější knize rozplétá příběh Fred a Sheila Mertonovi. Bohatí manželé žijící na té nejlepší adrese. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Kdo je nakonec vrahem? Dozvíte se v Knihy Dobrovský za 359 kč.