Tipy na seriály podle komiksů: To nejlepší od komedií, přes ostrou satiru až po drsné drama

- Reklama -

Seriálů za léta televizní produkce vzniklo tolik, že by na ně člověk potřeboval pořádné síto, aby se k němu dostaly jen ty opravdu kvalitní a zajímavé. Pokud se však zaměříme pouze na komiksové, máme výběr podstatně snadnější. Připravili jsme pro vás tedy průřez komiksovo–seriálovou tvorbou, přičemž jsme si dali záležet, aby mezi nimi byly jak známé hity ze stáje DC či Marvelu, tak méně známá díla založená na komiksech známých autorů, která se nikdy neprobojovala k širokému mainstreamu. 

Happy!

Pravděpodobně největší, byť úžasná bizarnost z našeho dnešního seznamu. Životem zničený ex–policista, kterého hraje Christopher Meloni, je po ošklivé střelné ráně vrácen mezi živé. Probouzí se v sanitce a vidí malého modrého jednorožce, který se zdá být velice skutečný. 

Jeho jméno je Happy a toto stvoření je imaginárním přítelem jedné unesené dívky, kterou musí společně s detektivem zachránit ze spárů podsvětí. Milovníci kriminálek se mohou těšit na sympatické postavy, černý humor a zajímavé zpracování. 

Doom Patrol

Doom Patrol je novým seriálem ze stáje DC Comics. Členové této rozjařené party jsou nevšední hrdinové jako Negative Man, Robotman či Crazy Jane. Již jejich jména napovídají, že nejsou zcela normální. Každý z nich získal své schopnosti při nějaké ošklivé nehodě, která je navždy poznamenala. 

Znetvořené a světem odmítané hrdiny spojí dohromady jeden šílený vědec a konečně jim zase vrátí smysl a vůli bojovat za svět, který se k nim otočil zády. Seriál stojí za pozornost díky zajímavým hrdinům, pochvalným recenzím, ale i skvělému obsazení, jemuž vévodí Timothy Dalton a Brendan Fraser.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Tento seriál byl prvních několik sérií úzce provázán s filmovým světem Marvelu, což mu dodávalo na atraktivitě. Nejen, že se tu objevil sám Nick Fury a jiné postavy z filmů, ale seriál dokázal na poli seriálového světa vytvořit zajímavé příběhy včetně silných hlavních i záporných postav.
Nadále si drží svou kvalitu a nabízí solidní, i když často dosti přemrštěný příběh o zachraňování světa, cestování vesmírem i časem.

Pokud máte rádi akci, sci-fi, neočekávané zvraty a zajímá vás, jak funguje tajná organizace agentů S.H.I.E.L.D.u, která v Marvel světě zastává velmi důležité místo (a byli to právě její členové, kteří dohlíželi nad iniciativou Avengers), pak je tento seriál přesně pro vás.

The Legends of Tommorow

Seriálová DC divize nadále plodí jeden seriál za druhým. Zatímco Marvel úspěšně okupuje kina, DC komiksům, alespoň co do kvantity, patří televize. Legends of Tomorrow je jedním z největších a nejzajímavějších komiksových seriálů současné doby, protože krom toho, že sám od sebe nabízí hned několik hrdinů, také funguje jako pojítko mezi ostatními seriály včetně Flashe či Arrowa a pomohl k návratu i Constantinovi, jehož samotný seriál skončil.

Je to plné akce, osobitého humoru i postav, které mají své vlastní mindráky a problémy. Na poli komiksového seriálu se jedná o dobrou volbu, zvlášť pro ty, kteří mají rádi klasické „týmovky“.

„Vybrali jsme moderní komiksové seriály, přičemž jsme si dali záležet, aby mezi nimi byly jak známé hity ze stáje DC či Marvelu, tak méně známá díla založená na komiksech známých autorů…“

Preacher

Kněz, který bojuje proti silám zla a užívá u toho neortodoxních způsobů. Aktuálně se na nás chystá finální řada, kde by hlavní hrdina – Kazatel – rád zabránil apokalypse. Tenhle dobrodružný seriál je čistokrevná fantasy plná morbidního humoru, násilí, akce a celé řádky zajímavých hrdinů. Hlavní roli navíc hraje neokoukaný Dominic Cooper, kterého si určitě zamilujete.

iZombie

Byli byste ochotní sníst lidský mozek? Mladá Olive „Liv“ Morre nemá moc na výběr, protože se jednoho rána probudila jako zombík, a aby se udržela na živu, musí požírat lidské mozky. Naštěstí je asistentka koronera, takže o přísun této pochutiny nemá nouzi. Co ji ovšem činí doopravdy výjimečnou, je to, že s každým snědeným mozkem se jí do hlavy dostanou vzpomínky mrtvého. 

Tuhle nově nabitou superschopnost by přece nebylo radno nevyužít, že? A tak se z ní stává důležitý spolupracovník při řešení kriminálních případů. Neotřelý humor a hororové prvky dělají z této detektivky něco vskutku originálního a nepředvídatelného.

Lucifer

Ďábla už nebavil pobyt v pekle, tak si vzal dovolenou a odstěhoval se Los Angeles, kde pomáhá smyslné policistce řešit případy, zatímco po cestě trestá zkažené hříšníky. Není to tak dávno, co seriál utekl hrobníkovi z lopaty, když se ho po plánovaném ukončení s třetí sérií ujal Netflix a vrátil ho zpět do sedla se sérii čtvrtou. A seriálu se stále daří, protože už se začíná šeptat o sérii páté. Lucifer patří do temnější části DC Comics (podobně jako Swamp Thing), čímž se podstatně liší od běžných komiksových seriálů. 

The Boys

Satira na současný svět, kdy lidé vzhlíží ke svým hrdinům, přičemž vůbec neznají jejich osobní a temný život. The Boys vypráví o partě chlapíků, kteří se rozhodnou jít po krku Sedmičce, seskupení superhrdinů, kterým na jejich vybudované image záleží více než na obyčejných lidech, které by měli chránit. Většina superhrdinů je tu tak vykreslena jako parta gaunerů, kteří se uměle usmívají, ovlivňují davy a své schopnosti nevyužívají jen pro dobro světa. 

A přesně v té chvílí přicházejí Boys, obyčejní smrtelníci, kterým se nelíbí, že se superhrdinové schovávají za falešnou maskou vlídnosti a svůj úspěch čerpají z davového šílenství. Dokonalý odraz společnosti se v seriálu mísí s krvavou akcí, nadsázkou, tvrdým sarkasmem a nanejvýš černým humorem. K tomu si přičtěte herecká esa jako Simona Pegga či Karla Urbana a seriálový hit léta je na světě.

Snowpiercer

Svět již není obyvatelný a všichni přeživší se nastěhovali do obrněného vlaku, který připomíná Noemovu archu. Ten jezdí stále dokola a lidé jsou v něm rozděleni do několika vrstev, přičemž v posledním vagónu je naprostá spodina (bezdomovci, chudina) a čím dále k lokomotivě se blížíte, tím bohatší a důležitější vrstvy lidské společnosti potkáte. 

Před pár lety vznikl film, kde si zahrál Chris Evans a jestli se seriál ponese v podobném duchu, můžeme se těšit na krvavou akci a děsivý nástin budoucnosti, kde bohatí „plivou“ na ty chudé. Jednoho dne se však nejnižší vrstva vzbouří a rozhodne se probojovat skrze celý vlak. Tematicky se jedná o velmi originální počin, takže věřme, že se seriálová verze vyvede.

Watchmen

Seriálový výtvor je úzce provázán s filmem od Zacka Snydera. Odehrává se totiž pár let po událostech z filmu a ukazuje následky a změny, které po filmu nastaly. Policisté musí nosit masky, protože anonymita je velmi důležitá, pokud chtějí uchovat svou rodinu v bezpečí. 

Mělo by se jednat o dramatickou tvorbu, plnou politických problémů spojených se superhrdiny. Seriál založený na komiksech ze světa DC by měl vyjít ještě letos.