Po dlouhé zimě jsme se dočkali prvního jarního měsíce. Dny jsou delší a sluníčko silnější, i když se zatím stále schovává. Březen si pro nás kromě lepšího počasí připravil i velkou dávku nových klipů. A tentokrát se opravdu povedly. Své novinky vydala i velká jména na hudebním poli, na která se na živo můžeme těšit třeba už v dubnu.

1Imagine Dragons – Next To Me

Fanoušci této americké kapely již odpočítávají dny do pražského koncertu v O2 aréně, kterého se dočkají 14. dubna. Čekání jim alespoň zpříjemní klip k novince Next To Me. Bezmála dvanáctiminutový mini-film vypráví příběh muže, kterého opustila žena, a jeho zoufalé kroky ho dohnaly až na popraviště. Role manželů se ujal zpěvák Dan Reynolds a jeho skutečná žena Aja Volkman. Kromě nich se v klipu mihne i zbytek kapely. Režisér Mark Pellington si vyhrál s exteriéry a s celkovou kompozicí tak, že vám místy naskočí husí kůže. Opravdu velice povedený klip, který si zaslouží být na prvním místě.

2Panic! At The Disco – Say Amen (Saturday Night)

Další povedená práce, které jsme se dočkali v březnu. Skvělý příběh, provedení, obsazení. Prostě velká pecka. Hlavní postava, kterou ztvárnil zpěvák Brendon Urie, ukradla z muzea cenný artefakt a teď ho chtějí i ostatní zloději. Ti se nebojí jít až k němu domů, a překazit mu tak jeho rande. Brendon si ale nenechá zničit večer. S klidnou tváří likviduje své protivníky a probojuje se až ke své milé. Jenže nikdy nevěř žene… Poněkud masakr, ale sobotní večer, jak má být.

3Years & Years – Sanctify

„Mezi androidy v Palo Santo se člověk stal vzácnou komoditou…“ Těmito slovy začíná klip od Years & Years. Jeden člověk, kterého představuje zpěvák Olly Alexander, byl vybrán, aby bavil tuto společnost svým tanečním vystoupením. A Olly v klipu předvádí pohyby, za které by se žádná žena nemusela stydět. Poutavý klip s dobrým příběhem a zajímavým provedením.

4Lil Dicky feat. Chris Brown – Freaky Friday

Jak by to dopadlo, kdyby si rapper Lil Dicky vyměnil tělo s Chrisem Brownem? Takhle. Těla si vymění poté, co Lil v čínské restauraci vysloví přání, že by chtěl být jako Chris. A kouzelný dědeček mu to splní. Dlouho se ale v jeho těle neohřeje. Vyzkouší i další, třeba tělo Eda Sheerana nebo Kendall Jenner. Klip pro pobavení, kde se nikdo nebere vážně.

5Barbora Poláková – Vono

Bára Poláková je momentálně v kurzu se svou novou deskou ZE.MĚ. Po klipu Po válce vypustila další novinku Vono. Opět si hraje se zajímavým střihem, zpětným chodem a s hashtagy. Na pomoc si tentokrát přibrala tanečníky, kteří se prohánějí metrem, nebo děti, které jsme mohli vidět i na jejím vystoupení na letošních cenách Anděl. Na české scéně jsou její klipy klenotem, který bychom si měli hýčkat.

6G-Eazy feat. Charlie Puth – Sober

Cestu časem absolvujeme se zpěvákem G-Eazy. Od 40. let minulého století se spolu s ním postupně přesuneme do dnešních dní. Klip nemá vyloženě vyhraněný děj, ale zajímavé interiéry a sexuální napětí, které z videa cítíme, vás do sebe vtáhnou.

7Taylor Swift – Delicate

Americká zpěvačka patří mezi ty, které nejsou zrovna hvězdami tanečního parketu. Přesto si v tomto klipu střihla odvážné taneční kousky. Ty zabalila do příběhu, kdy se stane neviditelnou, a konečně se tak oprostí od všudypřítomné pozornosti a náporů fanoušků. Může si proto tančit, kde chce, ať je to v hotelu, v metru nebo na ulici. A na konci její cesty ji někdo čeká.

8Migos feat. Drake – Walk It Talk It

Jestli nějaký klip překvapil, pak tento. Nikdy bychom si nedovedli představit hip-hopovou hudbu zasazenou do 60. let. Až do teď. Přestože se hudba bije s vizuálním pojetím, vytvoří spolu něco nečekaného a neobvyklého. Oproti běžným hip-hopovým klipům se jedná o milé překvapení.

9Wolf Alice – Sadboy

Svou poslední desku Visions of a Life, na které je i skladba Sadboy, představila tato britská čtveřice na začátku roku i v České republice (fotoreport najdete zde). Na klip k písni jsme si ale museli počkat. Kdo zná tuto kapelu, asi ho nepřekvapí temná stylizace klipu se zpěvačkou Ellie Rowsell v hlavní roli. Ta se účastní maškarního bálu, který pro ni nemá dobrý konec. Kromě ní se ve videu objeví i zbytek kapely.

10Marshmello & Anne-Marie – FRIENDS

Nikdy nebyla potvrzena identita tohoto amerického DJe, i když se asi ví, kdo se pod maskou „maršmelouna“ s obličejem skrývá. To ovšem nebrání tomu, aby nevydal novou pecku se zpěvačkou Anne-Marie. Klip sice nemá děj, ale vybrali jsem ho kvůli velmi barevným a zajímavým interiérům, místnostem plných gumových kachniček anebo pokoji vzhůru nohama. Proč si neudělat život barevnější?