Deset červencových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

119

První polovina prázdnin je definitivně za námi. Díky horkům, které nás momentálně sužují, se nedá dělat nic jiného než sebou plácnout k vodě. Pokud ale musíte prázdniny trávit v práci, máme pro vás něco na zpříjemnění. Umělci ani v létě nezahálejí, a kromě objíždění festivalů nás ještě zásobují novou dávkou klipů.

Ariana Grande – God Is a Woman

Už název vypovídá o podobě klipu. Jen tím Bohem je samotná Ariana. A dává dost najevo svůj postoj k mužům. Jak už u ní bývá zvykem, nechybí hodně odhalené kůže a opět se jedná o velmi sexy klip. Po vizuální stránce je video nádherně zpracované, scény se neustále střídají a jsou velmi barevné. Nechybí ani krásné a zajímavé líčení zpěvačky. Na závěr se dočkáme pohledu na známou fresku Stvoření Adama z vatikánské Sixtinské kaple, kde se tedy jen změnilo osazenstvo.

Kygo, Imagine Dragons – Born To Be Yours

Právě tímto hitem otevíral Kygo svou show na letošním ročníku Colours of Ostrava (report z festivalu najdete zde). A za pár dní jsme se dočkali i klipu. Hlavní postavou je Sasquatch, neboli Bigfoot, což je postava ze severoamerického folklóru. Ten hledá lásku, kterou nakonec najde na internetu, a neváhá se za ní bezhlavě rozjet. I přes mnohá nebezpečí, protože na jeho rasu je vypsána odměna. Moc hezky zpracovaný příběh s dobrým koncem.

Kapitán Demo – Machoparking (ft.Givi Kross, ProGram)

Malá ochutnávka z českého rybníčku. Videoklipy od Kapitána Dema, za kterým se skrývá producent Jiří Burian, jsou poněkud neobvyklé a nesednou každému. Drsný humor, hodně ostřejších výrazů a šílené kostýmy. Nic z toho nechybí ani v novém klipu, který podporuje kampaň na zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Jestliže chcete vidět, jak se parkuje uprostřed redakce DVTV, máte příležitost.

Twenty One Pilots: Nico and the Niners

Twenty One Pilots jsou po odmlce zpět. Přichází s novým albem Trench, které vyjde na podzim, a které v příštím roce v únoru dovezou i do Prahy. Z něho je novinky Nico and the Niners. A jak už jsme zvyklí, jedná se o temný kus práce. Klip je o boji proti fanatismu, který dokáže pohltit a zničit, na co přijde. A někdo se mu musí postavit. Proč právě ne Twenty One Pilots?

Black Eyed Peas – ‚Get It‘

Pokus si myslíte, že Black Eyed Peas už skončili, jste na omylu. Měli sice pauzu, ale tvořit nepřestali. A teď jsou zpět. Jen se tentokrát neobjevila Fergie. V tomto klipu se zaměřili na pouliční nepokoje. Výtržnosti a drsné policejní zásahy jsou doprovázeny ironickými nápisy nebo slovními hříčkami. I díky tomu se klip musí ocenit, především kvůli drobným detailů, které ale klipu dodávají na vážnosti. Za tu hovoří i závěrečný nápis „Nenormalizujte násilí“.

Macklemore feat King Draino – How to Play the Flute

Klipy s Macklemorem se v naší rubrice objevují často. Pokaždé dokáže překvapit a překonat se. Opět další absurdní práce, s hypnózou a s chlápkem, co hraje na flétnu. Zajímavé barevné zpracování, které je směsí úplně všeho. A na závěr nechybí ani jeho roztomilá dcerka, s kterou se podíváme do zákulisí natáčení.

Benny Blanco, Halsey & Khalid – Eastside

Osobní příběh Bennyho a Ahley (Halsey). Mluví o svých prvních láskách, o místech, kde vyrůstali. Jednotlivé scény jsou doprovázeny titulky, díky kterým se dozvídáte příběh. Hezky a zajímavě zpracované osobní téma, které se snaží upozornit na nástrahy prvních lásek a dospívání.

Fall Out Boy – Bishops Knife Trick

Další kapela, která místo sebe použila loutky. V tomto případě se zpěvák kapely Patrick Stump postavil za kameru a stal se z něj režisér. A režíruje klip lamí kapely. Ano, lamí. Ale jsou tak strašné, že se toho radši nakonec ujme sám.

Orla Gartland – I Go Crazy

Pokud se podíváte na počet zhlédnutí, zjistíte, že se nejedná o velké číslo. A je to škoda. Krásný klip, kde si hodně pohráli se střihem a s obličejem zpěvačky. Přitom si vystačili jen s jednobarevným pozadím a s Orlou, která hraje na kytaru…

DJ Khaled – No Brainer (feat Justin Bieber, Chance the Rapper, Quavo)

Klip nabitý hvězdami v čele s Justinem Bieberem. Nejedná se o nic převratného. Příběh v podstatě není a vše se odehrává ve studiích, kde se klip natáčí. Za zhlédnutí ale už stojí kvůli hezkým interiérům a propracovaným kulisám. Jestliže máte náladu na něco barevného, co vás chytí, měl by vás tento klip nadchnout.