Přestože se dá rok 2016 považovat v celosvětovém měřítku za trošku katastrofický, co se hudby týče, nemusíme být tak skeptičtí. Letošek nám přinesl mnoho skvělých nových alb a hitů od starých známých, ale i nových jmen. Na následujících řádcích jsme si pro vás připravili songy, které považujeme za nejlepší (anebo nejpopulárnější) pro tento rok.

 

20. Mike Posner – I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix)

Jeden z největších hitů, který nesměl letos chybět na žádné party. Mike Posner nakonec dosáhl i na nominaci Grammy 2017 v kategorii Song Of The Year.

19. Justin Timberlake – CAN’T STOP THE FEELING!

I když je to ústřední píseň k animáku Trolls, který měl premiéru v říjnu, my už si tento hit v rádiu užíváme déle, a to od května. Inspirací byl Justinovi jeho malý syn, který mu do života dle jeho slov přinesl radost. A ta z písně i klipu přímo čiší!

18. Sigala ft. John Newman, Nile Rodgers – Give Me Your Love

A další energetický party hit, který nás provázel hlavně v prázdninových měsících. Vůni léta cítíme i dnes, pár dní před Štědrým dnem!

17. Låpsley – Operator

Britská zpěvačka, která vydala v letošním roce svůj debut Long Way Home, vás mohla roztančit právě s Operator při svém říjnovém koncertu v Lucerna Music Baru. Že o ní jistě ještě uslyšíme, je jasné.

16. Kygo – Stay ft. Maty Noyes

Další taneční kousek pro potěšení ucha. Díky své milosti a nevtíravosti nám ani po roce neustálého opakování moc nevadí. Což se o podobných hitech nedá moc často říct.

15. Louane – Avenir

Tato mladá francouzská zpěvačka dobyla nejen hitparádu našich rádií, ale i naše citlivá hudební ouška. Zas tak moc často se nestává, aby se u nás stala populární píseň zpívaná jiným jazykem než angličtinou či češtinou. Jí se to povedlo se super melodií a kapkou melancholie.

14. Zara Larsson – Lush Life

Možná Zaru Larsson znáte díky songu, který dělala spolu s Davidem Guettou pro EURO 2016, které se letos konalo ve Francii. Švédsko má díky ní opět na trhu populární hudby dalšího koně a její tvorba je, stejně jako tento hit, momentálně v kurzu.

13. Bastille – Good Grief

Song nejen pro Bastille maniaky, kteří nevědí, co by rádi dělali. Londýnská čtveřice dobývá s tímto siglem celý svět a my nejsme výjimkou. O tom, jak důležitý je silný refrén, a že Good Grief ho má, nás přesvědčili na konci listopadu ve Foru Karlín, kdy celý sál skákal a užíval si písničku jako my při každém jejím poslechu.

12. Kungs vs Cookin’ on 3 Burners – This Girl

Letní hity jsou prostě nejlepší. Každý má dobrou náladu, je sluníčko, dovolená většinou za dveřmi a my máme chuť si užívat života. A hudba je pro to skvělý prostředek. Kolikrát nám This Girl hrála při posezení s přáteli a svým energickým rytmem nutila hýbat celým tělem?

11. Alvaro Soler – Sofia

Další evropský talent, tentokrát pro změnu ze Španělska. A další důkaz, že text nemusí být vše. Stačí chytlavá, hravá a veselá melodie a už se vezete! Jestli vás dokáže strhnout i na živo, se budete moci přesvědčit už v únoru, kdy ho přivítá pražské Forum Karlín.

10. Major Lazer – Light it Up (feat. Nyla & Fuse ODG)

Major Lazer se do širokého podvědomí dostali hlavně minulý rok hitem Leon On. A na řadě mají další pecku. Ligh it Up zněla v létě odevšad a zlepšovala nám už tak dobrou náladu ze slunečných dnů.

9. OneRepublic – Wherever I Go

Jedna z nejpopulárnějších kapel v Čechách vydala letos své čtvrté studiové album Oh My My, kde můžeme najít i tento singl. I když se může zdát, že oproti předchozím jejich hitům zaostává, je to stále skvělá písnička, kde pokaždé najdete něco jiného a bude se vám líbit čím dál tím víc.

8. Sucker for Pain – Lil Wayne, Wiz Khalifa & Imagine Dragons w/ Logic & Ty Dolla $ign ft X Ambassadors

I když Suicide Squad není žádná filmová perla (recenzi k filmu si přečtěte zde), ačkoliv návštěvnost měl dost dobrou, jedno se mu musí nechat – jeho soundtrack je skvělý. A Sucker for Pain, která byla vytvořena přímo pro tento film, může být přímým důkazem. Díky ní jako bychom skočili přímo doprostřed děje filmu. Někdy bývá na škodu spolupráce tolika interpretů, ale tady vše zapadlo na své místo.

7. Galantis – No Money

Tohle byla jedním slovem pecka. Pokaždé, když ji člověk zaslechne, má nutkání vrtět se, skákat a hraje mu pak po zbytek dne v hlavě. Okýnka u auta dolů, rádio na plné pecky a může se jet!

6. Red Hot Chili Peppers – Dark Necessities

Po nějakém tom čekání opět přišla legendární americká kapela s novým materiálem. Na slova, že po odchodu kytaristy Johna Fruscianta už to není ono, se může někomu špatně odporovat. Ale teď už je to trochu jiná kapela a my máme díky tomu opět kvalitní rockovou písničku.

5. Sia – Cheap Thrills ft. Sean Paul

Pro Siu byl letošní rok velice úspěšný. Cheap Thrills se skoro 700 miliony zhlédnutí na YouTube je jasným důkazem. Zajímavé rytmy, díky kterým si ji každý zapamatuje a nakonec si ji i přidá do svého playlistu, z ní dělá jednu z nejpopulárnějších zpěvaček dneška.

4. Coldplay – Hymn For The Weekend

Málokdo nemá rád Coldplay. A i když nejste jejich skalním fanouškem, který zná každou písničku, určitě jste si z jejich tvorby našli tu „svou“. Chris Martin je přímo mistr na hity, které vás chytnou a nepustí. A když přidáte doprovodné vokály Beyoncé, jste už definitivně polapeni.

3. Lukas Graham – 7 Years

Tento megahit umí chytnout za srdce. Ať už kvůli textu, anebo nádherné melodii. Vyvrcholení na konci už je jen pomyslnou třešničkou na dokonale sladkém dortu. I když jsou na ni někteří možná po tom roce trochu alergičtí, stejně nemůžou popřít, že je krásná. Nominace na Grammy je v tomto případě rozhodně zasloužená.

2. Adele – Hello

Sice Hello vyšlo už na konci roku 2015, ale ovládla všechny hudební ceny za rok 2016 a proto je zařazena i do našeho žebříčku. Nebylo dne, kdy byste Adele s tímto hitem, který má na YouTube přes miliardu zhlédnutí, nezaslechli v rádiu, playlistu Spotify anebo na vašem zařízení. I zde může platit pořekadlo, že všeho moc škodí, ale opět se krása písničce nedá upřít, a to díky nádhernému plnému hlasu Adele.

1. Twenty One Pilots – Heathens

Twenty One Pilots podobně jako Adele dobývají všechny hitparády a hudební ceny. Zaslouženě. Tato dvojice známá jedněmi z nejlepších živých koncertů, za což dostala i řadu ocenění a předvedla to i u nás na začátku listopadu, udělá klenot ze všeho, na co sáhne. Heathens, která zazněla již ve výše zmíněném Suicide Squad, je další z jejich ponurých perel, které stojí za to si pouštět stále dokola. Ať už díky propracované kompozici anebo perfektnímu hlasu frontmana Tylera Josepha. Díky bohu za kapely, jako jsou oni.

A závěrem hit pro pobavení, který jste určitě během roku zachytili na sociálních sítí a nešel vám díky své otravnosti z hlavy.

Nám už jen zbývá těšit se na rok 2017, u kterého doufáme, že nás bude zásobit spoustou další hudby a koncertů, ideálně dvojnásobnou porcí v porovnání s letoškem.