Tentokrát přinášíme v audioknižních tipech pro každého něco. Teenageři a milovníci fantasy si vychutnají příběh, který předchází Hře o trůny. Ženy a zastánci klasických románů si poslechnou osudovou Dámu s kaméliemi a na všechny, kdo mají rádi napětí, čeká thriller Afghánec.

1George R. R. Martin – Rytíř Sedmi království

Další z příběhů, díky kterým se čtenáři mohou vrátit do Západozemí. Tentokrát do doby, kdy zemi ještě pevnou rukou vládl rod dračích pánů Targaryenů. Mezi dvěma bratry vznikl krvavý svár. Do boje o moc se zapojí Duncan Vysoký, který je nyní potulným rytířem. Tedy, doopravdy? Nebo stejně jako jako páže Egg není ani zdaleka tím, za koho se vydává? Rytíř Sedmi království je mnohem stravitelnější a odlehčenější než Hra o trůny a má proto potenciál nalákat více fanoušků.
Příběhy namlouvá František Dočkal, který má na svém kontě už celou ságu Hry o trůny. Jeho hlas je sice příjemně tlumený, tak bohaté vyprávění plné rozličných postav by si ale zasloužilo pořádnou dramatizaci.
Audioknihu seženete za 399 Kč zde.

2Frederick Forsyth – Afghánec

Napínavý thriller od Fredericka Forsytha čtenáře zavede až do srdce teroristické organizace Al-Káida skrze amerického agenta, který ji infiltruje. V první části knihy autor vysvětluje poměry na Blízkém východě za posledních padesát let tak poutavě, až vzbuzuje zájem si o této části dějin a zemích zjistit víc. Knihu čte Jan Hylík, hlasatel a dabér, živým a příjemných hlasem. Akčním scénám umí dodat dostatečný náboj a nedovolí posluchači utopit se nudou v záplavě faktů, které na něj některé kapitoly chrlí. Napínavá audiokniha, která vám nedá oddechu, než ji doposloucháte.
Audioknihu zakoupíte za 349 Kč zde.

3Alexandre Dumas ml. – Dáma s kaméliemi

Skvost klasické francouzské literatury od nemanželského potomka slavného Alexandra Dumase. Román vypráví reálný příběh luxusní kurtizány Markéty, která potká svou velikou lásku, aby ji záhy musela zavrhnout a umřít osamocena na vážnou nemoc. Příběh inspiroval skladatele Giuseppe Verdiho k napsání jedné z jeho nejslavnějších oper La Traviaty.

Nezkrácená verze románu má zhruba sedm hodin, není tedy žádným rozsáhlým eposem. Knihu namluvil Lubor Šplíchal. Jeho hlas, chvíli něžný, chvíli rozhorlený, skvěle provází příběhem lásky, která byla už od začátku odsouzena k zániku. Není monotónní ani neuspává. Ideální způsob, jak vyřešit povinnou četbu školáků nebo nudu při úklidu a vaření.
Audioknihu zakoupíte za 249 Kč zde.