Deset (+1) zářijových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

262

Prázdniny jsou definitivně za námi a přichází podzimní melancholie. A to se trochu projevilo i na zářijových klipech, kdy už postrádáme letní rozjařenost, radost a barevnost. Poněkud tesknější a depresivnější témata, nešťastné lásky, a i vyrovnání se svým životem byly ústředními tématy. Hodně prostoru dostala i česká tvorba, která opět překvapila na všech frontách.

1Bastille – Bad Decisions

Dr. Dan Bastille přichází s novou revoluční terapií Bad Decisions. Zároveň ale přináší nové rozdělením do čtyř osobností. Ty se postupně představí ve videoklipu se spoustou krve a násilí spolu s těžce uvěřitelnými situacemi. Všechny postavy zahrál v klipu frontman Dan Smith a je cítit, že právě on měl, jako velký filmový fanoušek, vliv na finální podobu celého videa. 

2Camila Cabello – Liar

Na klipy Camily Cabello je radost se dívat. Skoro pokaždé vytvoří malý příběh s kapkou humoru a uzavřeným koncem. Opět řeší milostné trable, kdy se rozhoduje mezi svým bohatým přítelem a novým, podstatně chudším, nápadníkem. Klip je nádherně vizuálně zpracovaný, především scéna s plameňáky oku jenom lahodí. I když má video přes šest minut, nudit se nebudete, a rádi se k němu ještě několikrát vrátíte. 

3The Lumineers – Salt And The Sea (Part 10 Of 10)

Závěrečný díl série klipů k nové desce III, kterou přivezou 10. listopadu do Prahy. Celé nové album přestavili The Lumineers pomocí videoklipů, jež vypráví příběh jedné rodiny. Nádherné vizuální zpracovaní pomohlo pochopit hloubku celého alba a povznést poslech na další úroveň.

4Ariana Grande, Miley Cyrus, Lana Del Rey – Don’t Call Me Angel (Charlie’s Angels)

O ústřední píseň k novému remaku Charlieho andílků se postaralo trio nejvlivnějších a nejpopulárnějších zpěvaček současnosti. Každá z nich by z písně udělala hit i sama, dohromady ale vytvořily přímo megahit. Všechny tři jsou známé pro své ženské zbraně a nebály se s nimi pochlubit ani zde. Vznikl tak taneční klip s temnou tématikou a s velkým jiskřením.  

5Lil Nas X – Panini 

Americký rapper Lil Nas X si slávu získal hitem Old Town Road a pokračuje dál. Z divokého západu se přesunul do budoucnosti a vytvořil futuristický klip plný moderních technologiích, s jejichž pomocí stíhá svou vyvolenou. Velký palec nahoru za velmi dobré grafické zpracování, díky kterému jeho pojetí budoucnosti vypadá velmi reálně. 

6Weezer – The End Of The Game

Nedovedete si představit mimozemšťana na party? Weezer vám s tím pomohou. Jak si během klipu můžete všimnout, není to úplně jednoduché, ale stejně si to i tak užijete. A on pak může předat své poznatky svým mezigalaktickým kamarádům. Zrovna totiž objevil jednu, na kterou se nezapomíná. I tuhle novinku si budete moci poslechnout v červnu na 26. ročníku festivalu Rock for People.

7Barbora Poláková – Kdyby 

Klipy Barbory Polákové mají v sobě vždy něco, co upoutá a uvrhne vás do čarovné nálady, kterou vyzařuje i video. K dokonalosti jí videoklip pomohlo dotáhnout režisérské duo Jakub Machala a Jan Bártek, s nímž Barbora natočila Andělem oceněný klip Po válce. Na něco podobného jako v klipu se mohou osobně těšit i ti, kteří zavítají na největší koncert jejího podzimního turné, který proběhne 26. října v pražském Foru Karlín. 

8Tove Lo – Sweettalk my Heart

Jeden z tanečních klipů uplynulého měsíce. Tove Lo vydala své nové album Sunshine Kitty, které zčásti představila i v srpnu v Praze během svého koncertu. O tom, že se za své tělo nestydí, promluvila v mnoha rozhovorech a prezentuje to i během svých vystoupení. Zajímavým prvkem celého klipu je bariéra, za kterou ji někdo pozoruje… O koho se jedná? To samozřejmě zjistíte po zhlédnutí videoklipu. 

9Calin & STEIN27 — Růže

Řemeslně krásně zpracovaný klip s příběhem dvou chlapců a jejich přátelství. Skvělá je retro stylizace klipu, i přes současné prostory a osobnosti. Zajímavostí je i čtvercový formát. Celkově klip vytváří příjemný dojem i díky použití živých rekvizit, jako jsou hadi nebo pavouci.

10LUCIE – Než tě rozkradou

Česká kapela Lucie přichází s novým klipem Než tě rozkradou z alba EvoLucie. Slovenský režisér Karol Vosátko vytvořil příběh zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Zajímavostí už je jen natáčení, protože všechny herce nejprve nafotil a jejich portréty pak dlouhé týdny uváděl do pohybu. Zhotovil celkem 1 600 fotografií a trvalo mu týden, než je všechny roztřídil a další měsíc a půl strávil s postprodukcí. Vytvořil tím tak dojem filmů Karla Zemana z šedesátých let.

11The Rasmus – In the Shadows (Lost of Frequencies)

Je to už patnáct let od vydání nejúspěšnějšího alba finské kapely The Rasmus s názvem Dead Letters. Muzikanti se tedy rozhodli toto jedinečné výročí oslavit ve velkém. Poslední zářijový den zahájí velkolepé evropské turné, které zakončí na konci listopadu včetně zastávky ve Velkém sále pražské Lucerny ve čtvrtek 24. října

Těsně před zahájením turné svým fanouškům The Rasmus přináší remake jejich největší pecky In The Shadows. O novou verzi hitu se postaral belgický DJ a producent Lost Frequencies.