- Reklama -

Dělat rozhovor s kapelou, respektive s krásnými, chytrými a vtipnými muži, je radost. Když se navíc dozvíte i pár interních tajemství a chystaná překvapení, odcházíte domů s pocitem, že na jejich prosincovém vystoupení v Cargo Gallery prostě nesmíte chybět. Takže po přečtení dorazte!

❖ Když jsem vás poprvé slyšela v Roxy, byla jsem z vás unešená. Představte se i těm, kteří se vás teprve chystají objevit. Kdo, co, kdy, kde a jak?
Kapela v současném složení (Kristián Kraevski – baskytara, Martin Šolc – kytara, Sebastian Jacques – zpěv a Josef Keil – bicí – pozn. red.) funguje od listopadu 2013. Předtím fungovala pod stejným jménem, ale s jinými lidmi. Já s Kristiánem jsme v tom původním složení hráli. Odjeli jsme na rok studovat do zahraničí, Kristián do Anglie, já do Texasu, a když jsme se vrátili, tak jsme to chtěli dát nějak dohromady, protože jsme tam začali poslouchat jiné věci a měli jiný pohled.

Začali jsme shánět bubeníka. Tak jsme volali Sebíkovi, protože hrál na bicí v jazzové kapele a říkali jsme si, že je dobrej. Hrál s námi asi měsíc, a pak jsme ho slyšeli zpívat na chodbě. A tak začal zpívat. A zase jsme sháněli bubeníka. Takže Sebík volal Pepovi, a tak s námi hraje Pepa. Ke všemu to bylo pár dní před nahráváním singlu Go Little Go, takže skoro nevěděl co hrát.

I Love You Honey Bunny

❖ A co, nebo kdo je vaší inspirací?
Nemáme striktně dané, že tahle nebo tahle kapela by byla naším vzorem, a alfou a omegou pro nás všechny. Všichni v určitý čas posloucháme podobnou hudbu a to se na té tvorbě odrazí. I když to děláme nezáměrně. Dříve nás srovnávali s Arctic Monkeys, což nám něčím lichotí, ale zároveň je to divný pocit, člověk chce být jiný. Co nás teď baví? Momentálně všechno možné, Balthazar, Son Lux, dánští Rest in Beats nebo Vulfpeck.

❖ Když zrovna nehrajete, čím jste?
Jsme všichni studenti. Sebastian studuje herectví – loutkové divadlo na DAMU, Kristián je studentem fakulty strojní na ČVUT, Martin je na VŠE na Arts managementu a já chodím na pražskou konzervatoř, na bicí nástroje. Jinak nás baví grafika, focení a máme rádi boty. Dohromady jich máme hodně.

I Love You Honey Bunny

❖ Kde zkoušíte?
Zkušebnu máme na gymplu Jana Keplera. Ředitel Jiří Růžička nás hodně podporuje. Podporuje další mladé kapely, což je hrozně fajn. Ten gympl je takový inkubátor českých kapel. Zkoušely tam třeba Luno, Chaotic, Holden Caulfield. Hodně nám to všem pomohlo a pomáhá, a za to mu moc děkujeme. Kdyby bylo víc takových možností a školy by mohly poskytnout prostory studentům, bylo by to fajn. Tady to funguje.

❖ Jak to vidíte s albem, bude?
Na album nemáme dostatek materiálu, peněz. My bychom to chtěli udělat pořádně, nechceme to tlačit za každou cenu. Je to ale čím dál víc aktuální. Vydáváme tedy singly. Najde si to často lépe cestu k posluchačům. Lidi dřív poslouchali celé desky, dneska už má každý svůj playlist. Je to všechno hrozně zrychlené a je to škoda. Chceme udělat jedno komplexní album. Takový příběh. Pořád se hledáme, ale už se k tomu blížíme. Zakomponovali jsme nově synťáky, klávesy. Ještě ale nevíme, jestli máme svůj zvuk.

I Love You Honey Bunny

❖ Jak se jmenuje nový singl a o čem je?
Nový singl se jmenuje Introduction. Je to takový úvod do něčeho nového. V singlu se objevuje postava Maxe a takhle začíná jeho příběh. Už jsem o něm psal dřív. Zajímá mě album jako celek, tak jsem začal psát texty tak, aby měly společnou linku. Mám pocit, že to kapele pomůže, že každá píseň se nabaluje na tenhle nápad a zvětšuje ho. Udělali jsme k tomu klip, protože ta písnička na koncertech funguje a baví nás.

❖ U koho jste Introduction nahrávali?
Nahrávali jsme u producenta Filipa Gemrotha v Psárech. Patří mu velký dík. On s námi ty písničky dotahuje do výsledné podoby, má s námi trpělivost. Nakonec jsme odsouhlasili až třetí mix. Je dobré, když sami se sebou nejsme spokojeni, pořád je totiž co zlepšovat. A složit písničku nám trvá věčnost.

I Love You Honey Bunny

❖ Kdo se postaral o klip a hrajete v něm taky?
Z klipu máme dobrý pocit. Postarala se o něj producentka Anna Marie Čermáková a Daniel Hotový, režisér Michal Hruška, kameraman Anton Evdoshenko a výtvarnice Katarína Hollá. Postavu Maxe ztvárnil herec Adam Vacula. A my v něm nehrajeme, nechtěli jsme v tom příběhu být.

I Love You Honey Bunny

❖ Na co všechno se můžeme na křtu těšit?
Koncert bude výjimečný. Na Náplavku připluje Cargo Gallery. Budeme hrát dvě úplně nové písničky, pokřtíme singl Introduction s klipem a uslyšíte další singly z nové série. A taky další kapely – Bros‘n’Beasts a Lo Dost.