Barva roku Pantone, Viva Magenta 18-1750, vibruje elánem. Je to odstín zakořeněný v přírodě pocházející z červené palety a vyjadřující sílu. Viva Magenta je odvážná, nebojácná a pulzující barva, jejíž nevázanost podporuje radostnou a optimistickou náladu a píše nový příběh.


Letošní Barva roku je silná a posilující. Je to nová červená, která si libuje v čisté radosti, povzbuzuje k experimentování a sebevyjádření bez omezení. PANTONE 18-1750 Viva Magenta osloví kohokoli a každého se stejnou vervou pro život a rebelským duchem. Je to barva, která je odvážná, plná vtipu a vyvolává velkou škálu emocí.


„V tomto věku technologií se snažíme čerpat inspiraci z přírody a toho, co je skutečné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochází z červené palety a je inspirována jedním z nejcennějších přírodních barviv a také jedním z nejsilnějších a nejjasnějších, jaké svět poznal. PANTONE 18-1750 Viva Magenta nás znovu spojuje s dobou minulou, posiluje našeho ducha a pomáhá nám budovat naši vnitřní sílu…“ říká výkonná ředitelka Pantone Color Institute Leatrice Eisemanová.

Zdroj fotografií: www.depositphotos.com